Polk Middle's Sam Rhein won the shot put, discus and 100-meter dash at Tuesday's meet

Polk County Middle opened its 2024 track season Tuesday with its boys team winning its debut match in G.M. Tennant Stadium.

Sam Rhein won three individual events to help power the Wolverines to victory in the five-team meet featuring opponents from the Blue Ridge Conference’s West Division (Polk is in the BRC East).

Polk Middle finished with 149 points, with Bethel Middle taking second at 88 and Smoky Mountain Middle in third at 77.3.

The Wolverine girls placed fourth as Smoky Mountain Middle and Macon Middle took the top two spots.

Rhein won the shot and discus as Polk Middle nearly swept the field events in the boys competition. Hollis Williams took top honors in the long jump, with Ross Dow winning the triple jump. RJ Simpson placed second in the high jump.

On the track, Rhein sprinted to victory in the 100-meter dash. Polk also had track wins from Matthew Jarrett in the 400-meter run and its 4×200-meter and 4×400-meter relay teams.

Reeve Carroll scored a track win for Polk girls in the 100-meter hurdles, with Amberina Jenne taking top honors in the 400-meter run. Carroll also finished first in the high jump.

Polk Middle is scheduled to be back in action next Tuesday, traveling to Brevard Middle School for a 4:30 p.m. meet.

Reeve Carroll took top honors Tuesday in the high jump and 100-meter hurdles for Polk Middle
                       PCMS Blue Ridge Conference Opener                       
                       J. Alan Peoples Track  - 3/5/2024                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 #  222 Reeve Carroll         Polk County              17.95   1  10   
  2 #  178 Nicole Cameron        Macon                    18.96   3   8   
  3 #  267 Mae Custer            Smoky Mtn                19.19   3   6   
  4 #  110 Peyton Parker         Bethel                   19.65   3   4   
  5 #  181 Ahtziri Flores        Macon                    20.14   1   2   
  6 #  235 Audy Simmons          Polk County              20.34   2   1   
  7 #  180 Bri Dezarn            Macon                    21.05   3 
  8 #  236 Alia Vorbe            Polk County              21.47   3 
  9 #  104 Khloe Collins         Bethel                   21.70   2 
 10 #  274 Paisley Johnson       Smoky Mtn                21.71   1 
 11 #  151 Lyla McClish          Canton                   22.11   1 
 12 #  276 Emily Lunnen          Smoky Mtn                22.81   2 
 13 #  111 Savannah Weichl       Bethel                   23.68   2 
 14 #  144 Natalie Gribben       Canton                   23.73   1 
 15 #  159 Cali Shipman          Canton                   26.88   3 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  120 Kale Holloway         Bethel                   18.14   2  10   
  2 #  256 Hollis Williams       Polk County              19.40   2   8   
  3 #  168 Kyle Ostrowski        Canton                   20.21   1   6   
  4 #  201 Thatcher Daniels      Macon                    20.95   1   4   
  5 #  121 Harper Jenzen         Bethel                   21.49   1   2   
  6 #  246 Josh Jarrett          Polk County              21.53   1   1   
  7 #  217 Haddon Trawick        Macon                    21.61   2 
  8 #  306 Trace Wilmot          Smoky Mtn                22.69   2 
  9 #  173 Jaxon Swanger         Canton                   23.45   1 
 10 #  239 Silas Amorelli        Polk County              23.52   1 
 11 #  126 Luis Mendoza          Bethel                   23.77   2 
 12 #  165 Corbin Gaddis         Canton                   24.00   2 
 13 #  285 Lane Brooks           Smoky Mtn                25.22   2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  269 Jessa Efrid           Smoky Mtn                13.49   2  10   
  2 #  110 Peyton Parker         Bethel                   13.53   3   8   
  3 #  177 Suzanna Cabe          Macon                    14.07   1   6   
  4 #  153 Delaney Pifer         Canton                   14.33   1   4   
  5 #  235 Audy Simmons          Polk County              14.46   1   2   
  6 #  187 Olivia Ramirez        Macon                    14.55   3   1   
  7 #  267 Mae Custer            Smoky Mtn                14.70   2 
  8 #  225 Honesty Jackson       Polk County              14.76   2 
  9 #  226 Amberina Jenne        Polk County              14.87   3 
 10 #  283 Carmen Wilmoth        Smoky Mtn                15.03   1 
 11 #  179 Madison Clarke        Macon                    15.39   3 
 12 #  108 Lila Horton           Bethel                   15.72   1 
 13 #  109 Julie Lanning         Bethel                   16.00   3 
 14 #  136 Hailey Blaylock       Canton                   16.40   2 
 15 #  154 Ava Pressley          Canton                   17.61   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  251 Samuel Rhein          Polk County              12.13   2  10   
  2 #  124 Josh Lowe             Bethel                   12.18   1   8   
  3 #  247 Matthew Jarrett       Polk County              12.49   3   6   
  4 #  241 Danny Bradley         Polk County              12.53   2   4   
  5 #  169 Jakai Plemmons        Canton                   12.54   2   2   
  6 #  130 Ryan Rife             Bethel                   12.86   1   1   
  7 #  207 Reid Laseter          Macon                    12.95   1 
  8 #  295 David Ingles          Smoky Mtn                13.18   3 
  9 #  215 Connor Ramey          Macon                    13.44   1 
 10 #  118 Harper Henson         Bethel                   13.72   3 
 11 #  206 Siler Kinsland        Macon                    14.05   2 
 12 #  167 Devin Lopez           Canton                   14.07   1 
 13 #  288 Nate Dengler          Smoky Mtn                14.14   3 
 14 #  284 Jodi Barrett          Smoky Mtn                14.80   2 
 
Event 5  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Macon Middle School                                 2:00.60   10   
  2 Polk County Middle School                           2:04.02    8   
  3 Smoky Mountain Middle School                        2:06.81    6   
  4 Canton Middle School                                2:15.91    4   
  5 Bethel Middle School                                2:20.60    2   
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Polk County Middle School                           1:44.98   10   
  2 Macon Middle School                                 1:48.09    8   
  3 Smoky Mountain Middle School                        1:52.14    6   
  4 Bethel Middle School                                1:53.35    4   
  5 Canton Middle School                                1:58.94    2   
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  157 Brooklyn Riddle       Canton                 6:22.37   10   
  2 #  278 Ellie Miller          Smoky Mtn              6:23.23    8   
  3 #  148 Annie Jenkins         Canton                 6:27.57    6   
  4 #  268 Kenadee Day           Smoky Mtn              6:30.00    4   
  5 #  184 Lola Pendergrass      Macon                  6:39.73    2   
  6 #  261 Adalyn Blattner       Smoky Mtn              6:43.58    1   
  7 #  227 Olivia Kirk           Polk County            6:43.82  
  8 #  195 Abby Timan            Macon                  6:46.38  
  9 #  183 Michelle Maisa        Macon                  6:51.50  
 10 #  234 Sadie Schweitzer      Polk County            7:03.82  
 11 #  189 Molly Ridecki         Macon                 x7:06.35  
 12 #  230 Abby Lewis            Polk County            7:14.33  
 13 #  270 Olivia Fagan          Smoky Mtn             x7:15.11  
 14 #  237 Emma Whitehurst       Polk County           x8:03.04  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  202 Trey Dockery          Macon                  5:21.14   10   
  2 #  245 Liam Jackson          Polk County            5:25.08    8   
  3 #  209 Anthony Martinez      Macon                  5:35.39    6   
  4 #  306 Trace Wilmot          Smoky Mtn              5:40.70    4   
  5 #  171 Cale Smith            Canton                 5:43.21    2   
  6 #  205 Ben Holland           Macon                  5:49.24    1   
  7 #  176 Isaac Young           Canton                 5:54.56  
  8 #  297 Wyatt Lavoie          Smoky Mtn              5:57.44  
  9 #  211 Jacob Modlin          Macon                 x6:07.95  
 10 #  163 Lee Eastland          Canton                 6:08.63  
 11 #  304 Jamey Wheatley        Smoky Mtn              6:14.75  
 12 #  134 Adrian Wilson         Bethel                 6:37.42  
 13 #  239 Silas Amorelli        Polk County            6:40.43  
 14 #  122 Malachi Johnson       Bethel                 6:56.35  
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Smoky Mountain Middle School                          57.67   10   
  2 Canton Middle School                                  58.10    8   
  3 Macon Middle School                                   58.41    6   
  4 Polk County Middle School                           1:01.48    4   
  5 Bethel Middle School                                1:09.15    2   
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bethel Middle School                                  49.18   10   
  2 Polk County Middle School                             51.39    8   
  3 Canton Middle School                                  54.01    6   
  4 Smoky Mountain Middle School                          54.32    4   
  5 Macon Middle School                                   55.88    2   
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  226 Amberina Jenne        Polk County            1:09.66   1  10   
  2 #  104 Khloe Collins         Bethel                 1:11.92   2   8   
  3 #  188 Channing Ray          Macon                  1:13.38   2   6   
  4 #  139 Brooklyn Carson       Canton                 1:15.22   2   4   
  5 #  192 Rylee Rogers          Macon                  1:16.17   1   2   
  6 #  221 Renee Bright          Polk County            1:16.80   2   1   
  7 #  106 Aspen Herron          Bethel                 1:17.73   1 
  8 #  146 Mikayla Heatherly     Canton                 1:18.51   2 
  9 #  283 Carmen Wilmoth        Smoky Mtn              1:19.01   1 
 10 #  224 Sophia Hanna          Polk County            1:19.54   2 
 11 #  263 Gracie Buck           Smoky Mtn              1:20.24   2 
 12 #  279 Addy Moody            Smoky Mtn              1:22.01   1 
 13 #  152 Elainah Palmer        Canton                 1:24.22   1 
 14 #  103 Peyton Clevenger      Bethel                 1:38.38   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  247 Matthew Jarrett       Polk County              56.55   2  10   
  2 #  242 Ross Dow              Polk County              59.33   1   8   
  3 #  168 Kyle Ostrowski        Canton                 1:01.13   1   6   
  4 #  292 Grant Forbis          Smoky Mtn              1:05.12   2   4   
  5 #  213 Jose Ocevedo          Macon                  1:06.23   2   2   
  6 #  284 Jodi Barrett          Smoky Mtn              1:07.25   2   1   
  7 #  117 Christian Guilbe      Bethel                 1:10.76   1 
  8 #  304 Jamey Wheatley        Smoky Mtn              1:12.10   1 
  9 #  210 Oliver Martinez       Macon                  1:13.92   1 
 10 #  114 Matthew Burroughs     Bethel                 1:14.32   2 
 11 #  198 Samuel Antoine        Macon                  1:16.26   1 
 12 #  122 Malachi Johnson       Bethel                 1:23.88   2 
 
Event 13  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  180 Bri Dezarn            Macon                  2:50.30   10   
  2 #  141 Hannah Francis        Canton                 2:55.70    8   
  3 #  231 Olivia Loheac         Polk County            2:55.78    6   
  4 #  278 Ellie Miller          Smoky Mtn              2:56.39    4   
  5 #  274 Paisley Johnson       Smoky Mtn              2:57.33    2   
  6 #  183 Michelle Maisa        Macon                  3:05.32    1   
  7 #  261 Adalyn Blattner       Smoky Mtn              3:06.37  
  8 #  190 Addison Rogers        Macon                  3:06.45  
  9 #  106 Aspen Herron          Bethel                 3:08.07  
 10 #  135 Ayla Allison          Canton                 3:10.84  
 11 #  195 Abby Timan            Macon                 x3:14.48  
 12 #  145 Kayla Hartline        Canton                 3:17.57  
 13 #  156 Isabelle Rich         Canton                x3:26.59  
 14 #  220 Addie Blackwell       Polk County            3:28.84  
 15 #  229 Zoey Lammers          Polk County            3:36.03  
 16 #  271 Lyra Fox              Smoky Mtn             x3:46.78  
 17 #  219 Claire Ashworth       Polk County           x3:51.86  
 
Event 14  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  209 Anthony Martinez      Macon                  2:36.91   10   
  2 #  248 Jacob Jenne           Polk County            2:38.84    8   
  3 #  243 Acer Eadus            Polk County            2:39.34    6   
  4 #  176 Isaac Young           Canton                 2:39.66    4   
  5 #  205 Ben Holland           Macon                  2:41.75    2   
  6 #  126 Luis Mendoza          Bethel                 2:44.19    1   
  7 #  201 Thatcher Daniels      Macon                  2:46.22  
  8 #  297 Wyatt Lavoie          Smoky Mtn              2:47.81  
  9 #  240 Jack Boughman         Polk County            2:48.18  
 10 #  211 Jacob Modlin          Macon                 x2:53.09  
 11 #  163 Lee Eastland          Canton                 2:54.14  
 12 #  290 Jordan Farley         Smoky Mtn              2:54.15  
 13 #  306 Trace Wilmot          Smoky Mtn              2:56.83  
 14 #  172 Kalem Smith           Canton                 3:00.03  
 15 #  293 Hamish Haakenson      Smoky Mtn             x3:08.36  
 16 #  329 Hudson Tyler          Polk County           x3:16.53  
 17 #  112 Jayden Amsler         Bethel                 3:39.80  
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  269 Jessa Efrid           Smoky Mtn                28.09   2  10   
  2 #  110 Peyton Parker         Bethel                   28.51   3   8   
  3 #  177 Suzanna Cabe          Macon                    28.86   3   6   
  4 #  153 Delaney Pifer         Canton                   29.48   3   4   
  5 #  188 Channing Ray          Macon                    30.36   2   2   
  6 #  225 Honesty Jackson       Polk County              30.50   2   1   
  7 #  182 Kyelynn Hervey        Macon                    30.64   1 
  8 #  104 Khloe Collins         Bethel                   31.15   2 
  9 #  149 Janee Lancaster       Canton                   31.95   1 
 10 #  232 Jocilynn McDade       Polk County              32.77   1 
 11 #  277 Abby McNeely          Smoky Mtn                33.33   1 
 12 #  223 Amber Chupp           Polk County              33.63   1 
 13 #  275 Megan Jones           Smoky Mtn                34.20   3 
 14 #  150 Adriana Malpass       Canton                   37.16   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  120 Kale Holloway         Bethel                   25.00   3  10   
  2 #  207 Reid Laseter          Macon                    25.63   2   8   
  3 #  247 Matthew Jarrett       Polk County              25.76   3   6   
  4 #  130 Ryan Rife             Bethel                   25.90   3   4   
  5 #  203 Gabe Harrison         Macon                    26.51   1   2   
  6 #  168 Kyle Ostrowski        Canton                   26.54   1   1   
  7 #  255 Dre Thompson          Polk County              26.90   2 
  8 #  215 Connor Ramey          Macon                    26.94   1 
  9 #  253 Isaiah Staley         Polk County              27.10   2 
 10 #  118 Harper Henson         Bethel                   27.93   2 
 11 #  170 Max Rich              Canton                   29.43   1 
 12 #  289 Silas Efrid           Smoky Mtn                30.03   3 
 13 #  284 Jodi Barrett          Smoky Mtn                30.31   2 
 14 #  165 Corbin Gaddis         Canton                   32.36   3 
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Smoky Mountain Middle School                        4:54.89   10   
  2 Polk County Middle School                           5:15.29    8   
  3 Macon Middle School                                 5:16.80    6   
  4 Canton Middle School                                5:22.54    4   
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Polk County Middle School                           4:34.31   10   
  2 Smoky Mountain Middle School                        4:47.71    8   
  3 Canton Middle School                                4:50.02    6   
  4 Macon Middle School                                 4:53.85    4   
  5 Bethel Middle School                                5:12.86    2   
 
Event 19  Girls Shot Put (4 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  138 Brooklyn Bryson       Canton                36-10.00   10   
  2 #  105 Emma Henson           Bethel                27-01.00    8   
  3 #  259 Cory Allen            Smoky Mtn             26-07.00    6   
  4 #  186 Ella Raby             Macon                 25-11.50    4   
  5 #  273 Avean Jamison         Smoky Mtn             23-09.50    2   
  6 #  281 Abigail Northrup      Smoky Mtn             23-06.50    1   
  7 #  218 Sofie Abrahamsen      Polk County           23-00.50  
  8 #  101 Eliza Cagle           Bethel                21-03.00  
  9 #  233 Macie Pegg            Polk County           21-02.50  
 10 #  238 Sophie Wilson         Polk County           21-00.00  
 11 #  191 Madison Rogers        Macon                 20-06.00  
 12 #  143 Scarlett Gibson       Canton                20-02.00  
 13 #  102 Madison Carroll       Bethel                20-00.00  
 14 #  192 Rylee Rogers          Macon                 19-02.00  
 15 #  158 Kamya Scott           Canton                16-11.50  
 
Event 20  Girls Discus Throw (1 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  264 Isabella Chapa        Smoky Mtn                75-08   10   
  2 #  142 Milica Francis        Canton                   55-06    8   
  3 #  105 Emma Henson           Bethel                   53-04    6   
  4 #  262 Lucy Brown            Smoky Mtn                50-01    4   
  5 #  101 Eliza Cagle           Bethel                   49-01    2   
  6 #  197 Charleigh Wooten      Macon                    47-01    1   
  7 #  273 Avean Jamison         Smoky Mtn                46-05  
  8 #  238 Sophie Wilson         Polk County              44-02  
  9 #  140 Brianna Crane         Canton                   43-03  
 10 #  192 Rylee Rogers          Macon                    42-07  
 11 #  228 Natalie Klimstra      Polk County              37-09  
 12 #  191 Madison Rogers        Macon                    36-09  
 13 #  143 Scarlett Gibson       Canton                   30-09  
 
Event 21  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  180 Bri Dezarn            Macon                 13-01.00   10   
  2 #  160 Giuliana (Jordan)     Canton                11-05.00    8   
  3 #  227 Olivia Kirk           Polk County           11-01.00    6   
  4 #  280 Ryah Moss             Smoky Mtn             10-08.00    4   
  5 #  146 Mikayla Heatherly     Canton                10-07.75    2   
  6 #  102 Madison Carroll       Bethel                10-05.75    1   
  7 #  282 Emily Romaniszyn      Smoky Mtn             10-05.00  
  8 #  236 Alia Vorbe            Polk County           10-04.75  
  9 #  194 Madison Tallent       Macon                 10-00.00  
 10 #  276 Emily Lunnen          Smoky Mtn              9-06.00  
 10 #  155 Emma Reece            Canton                 9-06.00  
 12 #  100 Mylee Anderson        Bethel                 9-00.75  
 13 #  107 Josie Higgins         Bethel                 7-08.00  
 -- #  193 Tinley Sunderhaus     Macon                       ND  
 
Event 22  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  138 Brooklyn Bryson       Canton                31-06.00   10   
  2 #  186 Ella Raby             Macon                 25-06.00    8   
  3 #  272 Leona Ingram          Smoky Mtn             24-07.00    6   
  4 #  260 Rozalyn Allen         Smoky Mtn             23-06.00    4   
  5 #  193 Tinley Sunderhaus     Macon                 22-02.00    2   
  6 #  282 Emily Romaniszyn      Smoky Mtn             21-09.00    1   
 
Event 23  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  259 Cory Allen            Smoky Mtn             J4-02.00    9   
  1 #  222 Reeve Carroll         Polk County           J4-02.00    9   
  3 #  186 Ella Raby             Macon                 J4-02.00    6   
  4 #  280 Ryah Moss             Smoky Mtn             J4-00.00    3   
  4 #  232 Jocilynn McDade       Polk County           J4-00.00    3   
  6 #  149 Janee Lancaster       Canton                J4-00.00    1   
  7 #  178 Nicole Cameron        Macon                  3-10.00  
  7 #  196 Colby Tyler           Macon                  3-10.00  
  7 #  260 Rozalyn Allen         Smoky Mtn              3-10.00  
  7 #  151 Lyla McClish          Canton                 3-10.00  
 -- #  144 Natalie Gribben       Canton                      NH  
 -- #  111 Savannah Weichl       Bethel                      NH  
 
Event 24  Boys Shot Put (4 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  251 Samuel Rhein          Polk County           40-09.50   10   
  2 #  296 Levi Kirkendall       Smoky Mtn             40-00.50    8   
  3 #  123 Elliot Lipe           Bethel                35-08.50    6   
  4 #  241 Danny Bradley         Polk County           35-07.00    4   
  5 #  300 Luca Moss             Smoky Mtn             33-06.50    2   
  6 #  200 Gage Crawford         Macon                 33-04.50    1   
  7 #  250 Lander Moss Barnh     Polk County           29-09.00  
  8 #  204 Antonio Hernandez     Macon                 29-03.00  
  9 #  115 Hank Case             Bethel                28-03.00  
 10 #  212 Owen Nichoas          Macon                 26-11.50  
 11 #  125 Joseph Martin-Vel     Bethel                26-10.50  
 12 #  174 Brayden West          Canton                26-06.00  
 13 #  175 Hayden Wood           Canton                25-09.00  
 14 #  164 Eligah Elder          Canton                25-04.00  
 15 #  294 Hunter Hasket         Smoky Mtn             16-07.00  
 
Event 25  Boys Discus Throw (1 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  251 Samuel Rhein          Polk County             121-00   10   
  2 #  296 Levi Kirkendall       Smoky Mtn               108-07    8   
  3 #  300 Luca Moss             Smoky Mtn                91-00    6   
  4 #  212 Owen Nichoas          Macon                    83-07    4   
  5 #  204 Antonio Hernandez     Macon                    80-05    2   
  6 #  115 Hank Case             Bethel                   74-07    1   
  7 #  257 Chester Wilson        Polk County              73-01  
  8 #  258 Ben Winkel            Polk County              70-03  
  9 #  202 Trey Dockery          Macon                    69-06  
 10 #  175 Hayden Wood           Canton                   68-09  
 11 #  164 Eligah Elder          Canton                   65-09  
 12 #  123 Elliot Lipe           Bethel                   64-04  
 13 #  286 Landon Cody           Smoky Mtn                54-03  
 14 #  174 Brayden West          Canton                   53-01  
 15 #  128 Sebastian Munoz       Bethel                   38-08  
 
Event 26  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  203 Gabe Harrison         Macon                 17-01.00   10   
  2 #  295 David Ingles          Smoky Mtn             16-05.75    8   
  3 #  256 Hollis Williams       Polk County           15-09.50    6   
  4 #  131 Dysonn Vaughn         Bethel                15-08.00    4   
  5 #  116 Easton Frady          Bethel                15-02.75    2   
  6 #  169 Jakai Plemmons        Canton                14-06.00    1   
  7 #  299 Elliot Morrow         Smoky Mtn             14-02.00  
  8 #  206 Siler Kinsland        Macon                 13-10.50  
  9 #  167 Devin Lopez           Canton                13-06.00  
 10 #  119 Easton Holloway       Bethel                12-07.00  
 11 #  214 Bray Odonoghue        Macon                 11-11.00  
 12 #  239 Silas Amorelli        Polk County           11-09.00  
 13 #  163 Lee Eastland          Canton                10-08.00  
 14 #  303 Emanuel Villagome     Smoky Mtn             10-03.00  
 -- #  249 Ian Lewis             Polk County                 ND  
 
Event 27  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  124 Josh Lowe             Bethel                40-00.00   10   
  2 #  242 Ross Dow              Polk County           34-04.00    8   
  3 #  298 Rowan McQuade         Smoky Mtn             31-08.00    6   
  4 #  299 Elliot Morrow         Smoky Mtn             31-00.00    4   
  5 #  121 Harper Jenzen         Bethel                30-08.00    2   
  6 #  132 Noah Warren           Bethel                30-04.00    1   
  7 #  166 Bryden Gibson         Canton                29-08.00  
  8 #  245 Liam Jackson          Polk County           28-03.00  
  9 #  199 Graham Bishop         Macon                 26-09.00  
 10 #  214 Bray Odonoghue        Macon                 25-09.00  
 11 #  216 Ryland Scott          Macon                 22-10.00  
 12 #  303 Emanuel Villagome     Smoky Mtn             21-07.00  
 
Event 28  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  131 Dysonn Vaughn         Bethel                J4-10.00   10   
  2 #  252 RJ Simpson            Polk County           J4-10.00    8   
  3 #  299 Elliot Morrow         Smoky Mtn              4-06.00    6   
  4 #  298 Rowan McQuade         Smoky Mtn             J4-00.00    2.33
  4 #  166 Bryden Gibson         Canton                J4-00.00    2.33
  4 #  171 Cale Smith            Canton                J4-00.00    2.33
  7 #  303 Emanuel Villagome     Smoky Mtn             J4-00.00  
 -- #  116 Easton Frady          Bethel                      NH  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Smoky Mountain Middle Scho 121        2) Macon Middle School        99   
    3) Canton Middle School        91        4) Polk County Middle School  69   
    5) Bethel Middle School        49                                           
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Polk County Middle School  149        2) Bethel Middle School       88   
    3) Smoky Mountain Middle Scho  77.33     4) Macon Middle School        76   
    5) Canton Middle School        40.66