Polk County's Nathaniel Rhein pulls away from the field to won the 300-meter hurdles at Wednesday's meet

Complete results from Wednesday’s Mountain Foothills 7 Conference Track and Field Championships, held on J. Alan Peoples Track in G.M. Tennant Stadium.

                     Polk County High School  - 5/3/2023                      
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Shaniya Cook                 Brevard                  12.66   2  10   
  2 Cloey Jenkins                R-S Central              12.97   2   8   
  3 Chasity White                Brevard                  12.99   2   6   
  4 Alaana Bennett               Brevard                  13.12   2   5   
  5 Mechiah Brown                E Rutherford             13.21   2   4   
  6 Jada Whitesides              E Rutherford             13.28   2   3   
  7 Jamiyah Miller               R-S Central              13.37   1   2   
  8 Charlize Byrd                Chase                    13.60   2   1   
  9 Bailey Staton                Polk County              13.78   1 
 10 Dee Watkins                  R-S Central              13.95   1 
 11 Akyla Cunningham             Polk County              14.18   2 
 12 Faith Lattimore              Chase                    14.35   1 
 13 Zha'miah Lattimore           E Rutherford             14.54   1 
 14 Bianca Pitts                 Polk County              14.55   1 
 15 Ally Henderson               Chase                    15.30   1 
 
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cloey Jenkins                R-S Central              26.77   2  10   
  2 Chasity White                Brevard                  27.54   2   8   
  3 Alaana Bennett               Brevard                  27.64   2   6   
  4 Akyla Cunningham             Polk County              28.02   2   5   
  5 Tyana Crite                  Brevard                  28.26   2   4   
  6 Jamiyah Miller               R-S Central              28.50   2   3   
  7 Lilyana Mast                 R-S Central              28.63   2   2   
  8 Zha'miah Lattimore           E Rutherford             32.71   1   1   
  9 Kinsleigh Reep               Chase                    32.86   1 
 10 Olivia Derisma               Chase                    32.93   1 
 
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cloey Jenkins                R-S Central            1:01.89   2  10   
  2 Sophia Overholt              Polk County            1:03.13   2   8   
  3 Jenna Berry                  Brevard                1:03.71   2   6   
  4 Bailey Staton                Polk County            1:05.50   2   5   
  5 Abby Huter                   Brevard                1:07.56   2   4   
  6 Kruesi Graham                Hendersonville         1:09.25   2   3   
  7 Ayaana Carter                Brevard                1:14.92   1   2   
  8 Kinsleigh Reep               Chase                  1:18.15   1   1   
  9 Carrie Cogdill               Chase                  1:25.08   1 
 10 Valerie Santiago             Chase                  1:30.36   1 
 -- Ella McClintic               Hendersonville             DNF   1 
 
Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Hope                  R-S Central            2:29.79   10   
  2 Kruesi Graham                Hendersonville         2:38.97    8   
  3 Layla McGuire                Patton                 2:52.61    6   
  4 Tayla Wideman                Patton                 2:56.53    5   
  5 Rose Coykendall              Brevard                3:01.01    4   
  6 Arawen Leasure               Brevard                3:05.39    3   
  7 Halle Lowery                 Chase                  3:11.07    2   
  8 Michayla Hendren             R-S Central            3:13.28    1   
  9 Addison Wilkie               E Rutherford           3:22.55  
 10 Gracie Shuford               E Rutherford           3:32.39  
 11 Mackenzie Hughes             R-S Central            3:34.76  
 12 Sadie White                  Chase                  3:38.98  
 13 Carrie Cogdill               Chase                  3:39.01  
 14 Sofia Avellaneda             Polk County            3:50.26  
 
Women 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Hope                  R-S Central            5:47.73   10   
  2 Lucy Murray                  Brevard                5:56.24    8   
  3 Cora Lawrence                Polk County            6:43.17    6   
  4 Arawen Leasure               Brevard                6:47.57    5   
  5 Tayla Wideman                Patton                 6:51.52    4   
  6 Michayla Hendren             R-S Central            7:09.03    3   
  7 Halle Lowery                 Chase                  7:27.38    2   
  8 Addison Wilkie               E Rutherford           7:27.86    1   
  9 Kayla Kitchen                Polk County            7:43.64  
 10 Carly Holland                Polk County            8:05.76  
 11 Grace Lee Oakman             Hendersonville         8:13.34  
 12 Gracie Shuford               E Rutherford           8:24.07  
 
Women 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Hope                  R-S Central           12:21.98   10   
  2 Lucy Murray                  Brevard               12:26.11    8   
  3 Cora Lawrence                Polk County           15:43.41    6   
  4 Kayla Kitchen                Polk County           16:52.72    5   
  5 Grace Lee Oakman             Hendersonville        17:17.51    4   
  6 Carly Holland                Polk County           18:39.24    3   
 
Women 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lilyana Mast                 R-S Central              19.26   10   
  2 Olivia Derisma               Chase                    20.75    8   
  3 Emma Jones                   R-S Central              21.07    6   
  4 Zydazia Fuller               R-S Central              21.38    5   
 -- Clarissa Razo                E Rutherford                FS  
 
Women 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamya Mosley                 R-S Central              51.79   10   
  2 Clarissa Razo                E Rutherford             56.35    8   
  3 Jazariah McKinney            R-S Central            1:08.31    6   
 
Women 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                          51.57   10   
  2 R-S Central  'A'                                      54.92    8   
  3 Chase  'A'                                          1:01.48    6   
  4 Polk County  'A'                                    1:03.28    5   
  5 Hendersonville  'A'                                 1:03.86    4   
 
Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                        1:49.46   10   
  2 R-S Central  'A'                                    1:52.86    8   
  3 East Rutherford  'A'                                1:55.17    6   
  4 Hendersonville  'A'                                 2:06.96    5   
  5 Polk County  'A'                                    2:24.60    4   
 
Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                        4:32.55   10   
  2 Polk County  'A'                                    4:42.08    8   
  3 R-S Central  'A'                                    6:01.69    6   
  4 Chase  'A'                                          6:03.94    5   
 
Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                       12:06.88   10   
  2 Hendersonville  'A'                                13:22.23    8   
  3 R-S Central  'A'                                   14:16.38    6   
  4 Polk County  'A'                                   14:41.15    5   
 
Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mia Bradley                  Polk County            4-08.00   10   
  2 Aniyah Tate                  R-S Central            4-04.00    8   
 -- Sofia Avellaneda             Polk County                 NH  
 -- Kairo Holbert                Polk County                 NH  
 
Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leah Dotson                  Polk County            7-06.00   10   
  2 Kristen Shuford              E Rutherford           7-00.00    8   
  3 Mary Grace Tisdale           E Rutherford           6-06.00    6   
  4 Kairo Holbert                Polk County           J6-00.00    4.50
  4 Kylie Rose                   Hendersonville        J6-00.00    4.50
  6 Naomi Martinez               Polk County            5-06.00    3   
  7 Abigail Greene               E Rutherford           5-00.00    2   
  8 Rylee Moon                   Hendersonville         4-06.00    1   
 
Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaniya Cook                 Brevard               17-05.00   10   
  2 Sophia Overholt              Polk County           16-01.50    8   
  3 Jaileigh Lowrance            R-S Central           15-10.00    6   
  4 Jamya Mosley                 R-S Central           15-01.00    5   
  5 Jenna Berry                  Brevard               15-00.50    4   
  6 AJ Jackson                   Hendersonville        14-08.00    3   
  7 Faith Lattimore              Chase                 14-01.00    2   
  8 Aniyah Tate                  R-S Central           13-06.00    1   
  9 Kairo Holbert                Polk County           13-01.50  
 10 Rae Lengyel                  Brevard               12-02.00  
 11 Kinsleigh Reep               Chase                 12-01.00  
 12 Bianca Pitts                 Polk County           11-09.00  
 13 Sadie White                  Chase                 11-06.50  
 
Women Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 AJ Jackson                   Hendersonville        34-00.50   10   
  2 Jaileigh Lowrance            R-S Central           32-08.00    8   
  3 Jamya Mosley                 R-S Central           30-10.00    6   
  4 Joherenny Algarin            R-S Central           26-02.00    5   
  5 Rae Lengyel                  Brevard               25-02.00    4   
  6 Sadie White                  Chase                 24-07.50    3   
  7 Sophia Miguel                Brevard               24-07.00    2   
  8 Kairo Holbert                Polk County           23-07.50    1   
  9 Sofia Avellaneda             Polk County           20-05.50  
 
Women Shot Put (4 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alana Warren                 R-S Central           36-10.50   10   
  2 Akeela Cunningham            Polk County           29-09.00    8   
  3 Anastyn Galloway             Chase                 28-06.00    6   
  4 Gabi Cook                    R-S Central           27-06.00    5   
  5 Avia Cunningham              Polk County           25-09.00    4   
  6 Kylie Rose                   Hendersonville        25-08.50    3   
  7 Tori Brown                   Brevard               25-04.50    2   
  8 Tali Thompson                Polk County           25-04.00    1   
  9 Avery Leland                 Brevard               23-08.50  
 10 Virginia Richardson          Patton                22-01.00  
 11 Abby Huter                   Brevard               21-00.00  
 12 Zoe Howard                   Hendersonville        20-02.50  
 13 Claire Alcorn                Chase                 19-10.00  
 14 Abby Wegman                  E Rutherford          19-02.50  
 15 Mariah Martinez              Hendersonville        18-09.00  
 16 Alana Ezell                  Chase                 17-10.00  
 17 Emberlyn Holt                Patton                15-10.00  
 18 McKinnley Huffman            Patton                15-04.50  
 
Women Discus Throw (1 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alana Warren                 R-S Central             108-03   10   
  2 Avia Cunningham              Polk County              79-07    8   
  3 Anastyn Galloway             Chase                    70-03    6   
  4 Gabi Cook                    R-S Central              68-05    5   
  5 Tori Brown                   Brevard                  58-02    4   
  6 Virginia Richardson          Patton                   57-10    3   
  7 Tali Thompson                Polk County              55-06    2   
  8 Avery Leland                 Brevard                  55-05    1   
  9 Abby Wegman                  E Rutherford             53-02  
 10 Lara DeGuzman                Hendersonville           53-00  
 11 Akeela Cunningham            Polk County              52-02  
 12 Kylie Alexander              Chase                    48-02  
 13 Jaelynn Jeter                Brevard                  45-08  
 14 Klaycie Faulkner             Chase                    41-07  
 15 Mariah Martinez              Hendersonville           40-10  
 16 Emberlyn Holt                Patton                   38-10  
 17 McKinnley Huffman            Patton                   35-05  
 
Men 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noah Carson                  R-S Central              11.47   3  10   
  2 Cayden Roscoe                Patton                   11.66   2   8   
  3 Antonio Simpson              Polk County              11.72   3   6   
  4 Braylon Thompson             Brevard                  11.74   3   5   
  5 Cole Pereria                 Polk County              11.75   3   4   
  6 Brooks Berry                 Brevard                  11.77   3   3   
  7 Devin Mosley                 Chase                    11.79   1   2   
  8 Marcus Logan                 R-S Central              11.80   2   1   
  9 Bronsyn Wyant                Brevard                  11.84   2 
 10 Jayden Connelly              Patton                   11.85   2 
 11 Kailand Maxwell              Hendersonville           11.97   3 
 11 Josiah Coley                 R-S Central              11.97   2 
 13 Wayne Carson                 Polk County              12.16   2 
 14 Neal Hines                   Chase                    12.18   1 
 15 Wesley Butler                E Rutherford             12.38   2 
 16 CJ Jackson                   E Rutherford             12.49   3 
 17 John Rogers                  Chase                    12.56   1 
 18 Lennard Benniefield          Hendersonville           12.89   2 
 
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Devin Mosley                 Chase                    23.77   3  10   
  2 Braylon Thompson             Brevard                  23.91   2   8   
  3 Bronsyn Wyant                Brevard                  23.93   2   6   
  4 Chance Hicks                 Hendersonville           23.96   3   5   
  5 Antonio Simpson              Polk County              23.97   3   4   
  6 Cayden Roscoe                Patton                   24.26   3   3   
  7 Marcus Logan                 R-S Central              24.34   3   2   
  8 Jayden Connelly              Patton                   24.41   1   1   
  9 Guidry Silvan                Brevard                  24.58   2 
 10 Noah Carson                  R-S Central              24.68   3 
 11 Wayne Carson                 Polk County              24.86   3 
 12 Daylon Lemons                Chase                    25.07   2 
 13 CJ Jackson                   E Rutherford             25.09   2 
 14 Wyatt Schnitzer              Hendersonville           25.36   2 
 15 Wesley Butler                E Rutherford             25.52   2 
 16 Dahjay Palmer                R-S Central              25.71   2 
 17 Jack Dyer                    Hendersonville           26.68   1 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathanael Martinez           Polk County              54.61   2  10   
  2 Parker Sisney                Brevard                  54.69   2   8   
  3 Ewan Desmond                 Hendersonville           56.19   2   6   
  4 Cole Pereria                 Polk County              56.84   2   5   
  5 Avan Hinkle                  Brevard                  57.08   2   4   
  6 Steven Bohn                  Brevard                  57.89   2   3   
  7 Sammy Devila-Reyes           Hendersonville           58.17   2   2   
  8 Damarion Wilkerson           R-S Central              58.56   2   1   
  9 Tristan Deviney              R-S Central              59.72   1 
 10 Austin Shipman               Polk County              59.81   1 
 11 Noah Husack                  Hendersonville         1:01.02   1 
 12 Conner Fisher                R-S Central            1:01.38   1 
 13 Jordan Baxter                Chase                  1:02.17   1 
 14 Caiden Little                Chase                  1:02.23   1 
 15 Dawson Brooks                Chase                  1:05.09   1 
 16 Jmyus Johnson                E Rutherford           1:07.32   1 
 
Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin McGuire               Patton                 2:07.47   10   
  2 Blake Anderson               Polk County            2:10.30    8   
  3 Noah McLauchlin              Brevard                2:10.46    6   
  4 Cade Bright                  Polk County            2:11.31    5   
  5 Eli Williamson               Hendersonville         2:12.23    4   
  6 Turner Knox                  Hendersonville         2:12.65    3   
  7 Alex Gonzalez                Patton                 2:17.32    2   
  8 Leo Murray                   Brevard                2:21.11    1   
  9 Owen Highsmith               Polk County            2:23.05  
 10 Cameron Leverette            Chase                  2:27.92  
 11 Christian Wilson             R-S Central            2:29.46  
 12 Adrian Fox                   Chase                  2:37.60  
 13 Lucas Harris                 E Rutherford           2:38.45  
 14 Eliuth Nicolas               Patton                 2:39.52  
 15 Brenden Hensen               Hendersonville         2:44.28  
 16 Luke Archer                  R-S Central            2:54.77  
 17 Lucas Bright                 Chase                  2:58.44  
 
Men 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leo Murray                   Brevard                4:42.91   10   
  2 Jalyn Thomas                 Polk County            4:45.51    8   
  3 Charlie Bennett              Patton                 4:54.91    6   
  4 Turner Knox                  Hendersonville         5:00.83    5   
  5 Max Bailey                   Brevard                5:13.67    4   
  6 Jordy Rojas-Argate           Polk County            5:18.21    3   
  7 Trey Galloway                Brevard                5:20.54    2   
  8 Luke Morris                  Hendersonville         5:27.18    1   
  9 Joseph Hicks                 Hendersonville         5:29.12  
 10 Elijah Tatum                 Chase                  5:29.77  
 11 Riley Howard                 R-S Central            5:31.68  
 12 Ronin Smith                  Patton                 5:36.86  
 13 Lucas Harris                 E Rutherford           5:39.26  
 14 Alejandro Arredondo          Chase                  5:41.79  
 15 Brinson Ashworth             Polk County            5:50.04  
 16 Kleber Hernandez-Fabian      Chase                  7:01.36  
 
Men 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Max Bailey                   Brevard               10:50.93   10   
  2 Gabe Wykle                   Patton                10:51.30    8   
  3 Jalyn Thomas                 Polk County           10:59.12    6   
  4 Niran Lane                   R-S Central           11:07.57    5   
  5 Luke Morris                  Hendersonville        11:25.40    4   
  6 Ezra Greene                  Brevard               11:36.36    3   
  7 Trey Galloway                Brevard               11:36.57    2   
  8 Elijah Tatum                 Chase                 11:44.19    1   
  9 Jordy Rojas-Argate           Polk County           11:50.07  
 10 Ardon Malan                  Polk County           13:14.73  
 
Men 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathaniel Rhein              Polk County              16.47   2  10   
  2 Daylon Lemons                Chase                    18.05   1   8   
  3 Trevonne Barbee              R-S Central              18.26   2   6   
  4 Marcus KcKinney              R-S Central              18.29   2   5   
  5 Lorenzo Sanchez              Polk County              18.77   2   4   
  6 Issac Dermid                 Hendersonville           19.77   2   3   
  7 Ryan Rogerson                Polk County              19.85   2   2   
  8 Jaylen Hinton                E Rutherford             20.07   1   1   
  9 Josiah Lanave                Chase                    20.71   2 
 10 Landon Smith                 E Rutherford             22.56   1 
 -- Corbin Bullman               R-S Central                 FS   2 
 
Men 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathaniel Rhein              Polk County              44.50   2  10   
  2 Jaylen Hinton                E Rutherford             46.68   1   8   
  3 Lorenzo Sanchez              Polk County              47.22   2   6   
  4 Vaiden Girolamo              Brevard                  47.72   1   5   
  5 Andrew Dimsdale              Polk County              48.45   2   4   
  6 Victor Emaus                 Brevard                  49.29   2   3   
  7 Josiah Lanave                Chase                    49.33   2   2   
  8 Landon Smith                 E Rutherford             49.62   1   1   
  9 Issac Dermid                 Hendersonville           50.36   2 
 10 Corbin Bullman               R-S Central              52.79   2 
 11 Noah Rollins                 R-S Central              53.92   1 
 12 Trevonne Barbee              R-S Central              54.64   2 
 
Men 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                          44.96   10   
  2 R-S Central  'A'                                      45.09    8   
  3 Chase  'A'                                            46.21    6   
  4 Polk County  'A'                                      46.56    5   
  5 Hendersonville  'A'                                   47.06    4   
 
Men 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                        1:37.00   10   
  2 Hendersonville  'A'                                 1:39.14    8   
  3 R-S Central  'A'                                    1:40.85    6   
  4 Polk County  'A'                                    1:46.61    5   
  5 Chase  'A'                                          1:49.67    4   
 
Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brevard  'A'                                        3:36.23   10   
  2 Polk County  'A'                                    3:40.77    8   
  3 Hendersonville  'A'                                 3:42.25    6   
  4 Patton  'A'                                         3:42.26    5   
  5 R-S Central  'A'                                    4:03.08    4   
 
Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Polk County  'A'                                    9:06.61   10   
  2 Brevard  'A'                                        9:18.48    8   
  3 Hendersonville  'A'                                 9:20.90    6   
  4 Chase  'A'                                         10:18.63    5   
 
Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kris Littlejohn              Polk County            5-08.00   10   
  2 Henry Ogle                   Brevard               J5-04.00    8   
  3 Jordan Watkins               R-S Central           J5-04.00    6   
  4 Khristian Littlejohn         Polk County           J5-02.00    5   
  5 Marcus KcKinney              R-S Central           J5-02.00    4   
  6 Ryan Rogerson                Polk County            5-00.00    3   
 -- Xzavier Cohen                R-S Central                 NH  
 
Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Shuford                E Rutherford          10-00.00   10   
  2 Kristopher Brooks            Polk County            8-06.00    8   
  3 Jacob Miller                 Hendersonville         7-06.00    6   
  4 Ryan Rogerson                Polk County           J6-06.00    5   
  5 Sebastian Mendoza            E Rutherford          J6-06.00    4   
  6 Zalen McCraw                 Polk County            6-00.00    3   
 
Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kris Littlejohn              Polk County           20-07.00   10   
  2 Guidry Silvan                Brevard               19-08.50    8   
  3 Marcus KcKinney              R-S Central           19-06.00    6   
  4 Henry Ogle                   Brevard               19-04.00    5   
  5 Malachai Jacobs              Hendersonville        18-09.50    4   
  6 Devin Mosley                 Chase                 18-07.00    3   
  7 Cayden Roscoe                Patton                18-05.00    2   
  8 Neal Hines                   Chase                 17-11.50    1   
  9 Lorenzo Sanchez              Polk County           17-11.00  
 10 John Rogers                  Chase                 17-06.50  
 11 Mackus Simpson               Polk County           17-05.50  
 12 Avan Hinkle                  Brevard               17-03.00  
 13 Anthony Deguzman             Hendersonville        17-02.00  
 14 Gage Wood                    E Rutherford          16-09.00  
 15 Xzavier Cohen                R-S Central           16-07.00  
 16 Mason Conard                 R-S Central           15-08.00  
 
Men Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Huggins Ethan                Brevard               38-09.50   10   
  2 Elijah Simon                 Brevard               38-04.00    8   
  3 Malachai Jacobs              Hendersonville        37-07.50    6   
  4 Vaiden Girolamo              Brevard               37-03.00    5   
  5 Caiden Little                Chase                 35-07.00    4   
  6 Nolan Simpson                Polk County           35-04.00    3   
  7 Noah Carson                  R-S Central           34-10.00    2   
  8 Anthony Deguzman             Hendersonville        34-06.50    1   
  9 Gage Wood                    E Rutherford          34-01.00  
 10 Noah Rollins                 R-S Central           31-10.50  
 11 Cannon Iamurri               Polk County           31-06.50  
 12 Curtis Simmons               Polk County           25-11.00  
 -- Mason Conard                 R-S Central                 ND  
 
Men Shot Put (12 pound)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Newman                  Brevard               45-00.00   10   
  2 Alex Chambers                R-S Central           40-02.50    8   
  3 J-Quan Murray                R-S Central           38-08.50    6   
  4 Gianni Jacobs                Hendersonville        37-08.00    5   
  5 Bryson Owen                  Polk County           37-05.00    4   
  6 Jermiah Lipscomp             Chase                 36-02.50    3   
  7 Landen Barnes                Chase                J36-02.50    2   
  8 Kole Powell                  Polk County           35-11.50    1   
  9 John Rich                    E Rutherford          35-02.00  
 10 Malachi Coston               R-S Central           34-08.00  
 11 Nathan Lance                 Brevard               33-04.00  
 12 Kamden Stephens              Patton                32-10.00  
 13 Kevin Saldana                Hendersonville        31-10.00  
 13 RJ Ruff                      Polk County           31-10.00  
 15 Lucas Aykroyd                Brevard               30-11.00  
 16 Grant Hayter                 Hendersonville        30-06.50  
 
Men Discus Throw (1.6 KG)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Newman                  Brevard                 122-07   10   
  2 Austin Scoggins              R-S Central             109-05    8   
  3 J-Quan Murray                R-S Central             104-00    6   
  4 Nathan Lance                 Brevard                 103-06    5   
  5 Gianni Jacobs                Hendersonville           97-05    4   
  6 Cameron Scott                R-S Central              94-01    3   
  7 Kole Powell                  Polk County              88-06    2   
  8 Grant Hayter                 Hendersonville           87-11    1   
  9 Bryson Owen                  Polk County              87-10  
 10 Landen Barnes                Chase                    83-10  
 11 William Scruggs              Brevard                  82-10  
 12 John Rich                    E Rutherford             81-05  
 13 Sebastian Mendoza            E Rutherford             80-10  
 14 Kamden Stephens              Patton                   79-00  
 15 Jermiah Lipscomp             Chase                    73-03  
 16 Lucas Johnson                Polk County              53-09  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) R-S Central                203        2) Brevard                   146   
    3) Polk County                119.50     4) Hendersonville             53.50
    5) Chase                       42        6) East Rutherford            39   
    7) Patton                      18                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Brevard                    190        2) Polk County               177   
    3) R-S Central                 97        4) Hendersonville             84   
    5) Chase                       51        6) Patton                     45   
    7) East Rutherford             24