Reindeer Games
BOYS
Team Standings
1. West Henderson, 73.5; 2. East Henderson, 71.5; 3. Polk County, 62.5; 4. T.C. Roberson, 50.5; 5. Mitchell, 47; 6. Franklin, 44; 7. Christ School, 44; 8. North Buncombe, 41; 9. Kings Mountain, 29; 10. Tuscola, 16; 11. Hendersonville, 11; 12. Pisgah, 10; 13. Brevard, 3

Individual Events
Polk County competitors
Shot Put Relay
4. J.C. Suddeth, 38-10; 6. Stephen Stimac, 37-1; 7. Ryan Mollette, 36-8; 20. Cody Halford, 27-8; 24. Andrew Suber Brown, 25-9.

Long Jump Relay
6. Jacob Collins, 17-0; 9. Larry Dyer, 16-0; 13. Andrew Suber Brown, 12-0.

Triple Jump
2. Donte Poston, 37-7.

High Jump
4. Larry Dyer, 5-0.

4×800 Meter Relay
4. Polk County A, 9:20.42.

55 Meter Dash
16. Tyler Jackson, 7.66; 18. Larry Dyer, 7.79.

4×200 Meter Relay
5. Polk County A, 1:44.53

1600 Meter Run
4. Jacob Collins, 4:51.04; 5. Sean Doyle, 4:53.84; 10. Mitchell Brown, 5:16.24.

500 Meter Dash
17. Isaias Akers, 1:35.78.

1000 Meter Run
7. Jacob Wolfe, 2:59.22; 10. Jake Russell, 3:13.17.

300 Meter Dash
14. Tyler Jackson, 42.71; 18. Jackson Price, 44.54

4×400 Meter Relay
4. Polk County A, 3:44.52

4×100 Throwers Relay
2. Polk County A, 53.83

GIRLS
Team Standings
1. T.C. Roberson, 97; 2. East Henderson, 95; 3. West Henderson, 60; 4. Kings Mountain, 49; 5. Polk County, 41; 6. Pisgah, 28; 7. North Buncombe, 27; 8. Tuscola, 25; 9. Hendersonville, 19; 10. Burns, 14; 11. Mitchell, 11; 12. Brevard, 9; 13. Franklin, 6.

Individual Events
Polk County competitors
Shot Put Relay
2. Charlie Bullock, 29-8; 4. Jamie Greene, 28-3; 7. Tameeia Brown, 24-11; 14. Alicia Twitty, 21-3; 22. Maggie Silvers, 17-2.

4×800 Relay
4. Polk County A, 11:48.49

55 Meter Hurdles
9. Katelyn Allison, 12.74; 10. Erica Metcalf, 12.77; 11. Allesandre Ponzini, 12.80

55 Meter Dash
7. Ellese Cash, 8.36; 9. Autumn Miller, 8.45

4×200 Meter Relay
3. Polk County A, 2:05.66

1600 Meter Run
10. Leah Hardin, 6:32.54; 13. Selena Chavez, 6:36.74; 24. Jessica Bailey, 8:26.54

1000 Meter Run
6. Emily Kocher, 3:47.46; 7. Shelby Wells, 3:49.63; 21. Danielle Holtz, 4:32.87

300 Meter Dash
10. Scarlett Mosseller, 50.42

4×400 Meter Relay
4. Polk County A, 5:17.17

4×100 Throwers Relay
2. Polk County A, 1:01.75

Other Articles

Track and Field