Polk squads finish seventh against tough WHKP field

West Henderson dominated Thursday’s 2023 WHKP Invitational track and field meet, winning both the boys and girls divisions at North Henderson.

The annual meet attracted many of the area’s top programs, including Polk County. The Wolverines placed seventh in both the girls and boys team standings.

West’s girls scored 158.5 points to top A.C. Reynolds (115.5) and Pisgah (95). The Falcon boys finished with 150 points to lead A.C. Reynolds (135) and T.C. Roberson (73).

Avia Cunningham had the top showing for any Wolverine, placing third in the discus with a throw of 83-9. Blake Anderson took fourth in the 800-meter run with a time of 2:13.01 while the Polk 4×800-meter relay team of Anderson, Cade Bright, Nathaniel Martinez and Jalyn Thomas grabbed second with a time of 8:54.49.

Polk County is scheduled to host its final home meet of the regular season on Saturday, the J. Alan Peoples Invitational. The meet will include a naming ceremony dedicating the track in Peoples’ honor.

                             2023 WHKP - 3/30/2023                             
                              Glen Marlow Stadium                              
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Banks, Jasmine               West Henders             12.63   4  10   
  2 Cook, Shaniya                Brevard                  12.77   4   7   
  2 Barnes, Jenna                A.C. Reynold             12.77   4   7   
  4 White, Chasity               Brevard                  12.83   4   4   
  5 LaCorte, Sofia               T.C. Roberso             12.91   4   2   
  6 Chudomel, Stella             A.C. Reynold             13.20   4   1   
  7 Bennett, Alaana              Brevard                  13.25   3 
  8 Hayden-Gibson, Siemone       A.C. Reynold             13.53   4 
  9 Sullivan, Arden              West Henders             13.74   3 
 10 Jackson, AJ                  Hendersonvil             13.75   4 
 11 Staton, Bailey               Polk County              14.14   3 
 12 Patterson, Nakeya            T.C. Roberso             14.25   3 
 13 Pitts, Bianca                Polk County              14.60   3 
 14 VanMaanen, Madeline          T.C. Roberso             14.89   1 
 15 Yumagulova, Vari             Mountain Her             14.94   3 
 16 Singleton, Lillie            West Henders             15.17   3 
 17 Warner, Lilly                Pisgah                   15.37   2 
 18 Cruz-Schultz, Bailey         North Hender             15.55   2 
 19 Booker, Chelsea              Polk County              15.66   2 
 20 Musmeci, Lacey               Pisgah                   16.03   2 
 21 Robinson, Nevaeh             East Henders             16.06   2 
 22 Figgins, Kayla               Pisgah                   16.45   3 
 23 Sun, Yuki                    Hendersonvil             16.49   1 
 24 Perez, Anna                  North Hender             17.24   1 
 25 Chase, Ryleigh               East Henders             17.90   2 
 26 Tucker, Emiline              East Henders             18.27   2 
 
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cook, Shaniya                Brevard                  26.44   4  10   
  2 Banks, Jasmine               West Henders             26.62   4   8   
  3 LaCorte, Sofia               T.C. Roberso             26.86   4   6   
  4 Crite, Tyana                 Brevard                  28.36   4   4   
  5 Sullivan, Arden              West Henders             28.59   3   2   
  6 Berry, Jenna                 Brevard                  28.86   1   1   
  7 Hollis, Jalynn               T.C. Roberso             29.35   3 
  8 Jones, Leah                  North Hender             29.63   1 
  9 Patterson, Nakeya            T.C. Roberso             29.79   3 
 10 Delfin, Amerie               West Henders             30.16   3 
 11 Cunningham, Akyla            Polk County              30.46   4 
 12 Reyes, Maria                 A.C. Reynold             30.51   3 
 13 Pitts, Bianca                Polk County              31.79   3 
 14 Musmeci, Lacey               Pisgah                   32.68   3 
 15 Reece, Keegan                Pisgah                   32.76   1 
 16 Petrulenaite, Aureja         Mountain Her             32.99   3 
 17 Robinson, Nevaeh             East Henders             34.16   2 
 18 Sun, Yuki                    Hendersonvil             34.46   1 
 19 Cruz-Schultz, Bailey         North Hender             35.29   2 
 20 Figgins, Kayla               Pisgah                   36.32   2 
 
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hamilton, Evva               A.C. Reynold           1:00.81   4  10   
  2 Lowery, Chandler             Pisgah                 1:03.08   4   8   
  3 Berry, Jenna                 Brevard                1:05.91   3   6   
  4 Huter, Abby                  Brevard                1:06.07   3   4   
  5 Staton, Bailey               Polk County            1:06.15   3   2   
  6 Ponder, Avery                Pisgah                 1:06.48   4   1   
  7 Jones, Leah                  North Hender           1:06.67   4 
  8 Scantlin, Avery              T.C. Roberso           1:08.33   3 
  9 Johnson, Lynlee              Mountain Her           1:08.79   4 
 10 Yumagulova, Vari             Mountain Her           1:09.34   3 
 11 Cochrane, Jill               A.C. Reynold           1:09.51   3 
 12 Graham, Kruesi               Hendersonvil           1:09.81   2 
 13 Bunch, Dezanya               T.C. Roberso           1:11.69   2 
 14 McDonald, Ryah               East Henders           1:12.14   2 
 15 Fender, Lily                 Mountain Her           1:12.27   3 
 16 Kaiser, Ella                 T.C. Roberso           1:12.47   3 
 17 Aho, Lily                    A.C. Reynold           1:13.35   2 
 18 Martinez, Naomi              Polk County            1:13.45   2 
 19 Jones, Lucy                  West Henders           1:13.50   1 
 20 Felder, Victoria             North Hender           1:16.35   2 
 21 Carter, Ayaana               Brevard                1:16.73   1 
 22 Taylor, Kylie                East Henders           1:18.91   1 
 23 Goodrum, Abby                North Hender           1:21.80   1 
 
Women 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kepple, Ella                 A.C. Reynold           2:20.48   2  10   
  2 Rice, Amron                  West Henders           2:34.73   2   8   
  3 Pollick, Clare               T.C. Roberso           2:36.84   2   6   
  4 Early, Sierra                Pisgah                 2:37.33   2   4   
  5 Henson, Caroline             Pisgah                 2:37.73   2   2   
  6 Madera, Alysia               West Henders           2:39.45   2   1   
  7 Homan, Joliene               A.C. Reynold           2:39.55   2 
  8 Elliott, Cora                A.C. Reynold           2:42.98   2 
  9 Murray, Lucy                 Brevard                2:45.57   2 
 10 Graham, Kruesi               Hendersonvil           2:52.83   1 
 11 Johnson, Lynlee              Mountain Her           2:54.02   2 
 12 Fender, Lily                 Mountain Her           2:55.90   1 
 13 McDonald, Ryah               East Henders           2:58.50   1 
 14 Coykendall, Rose             Brevard                3:02.09   1 
 15 Leasure, Arawen              Brevard                3:05.00   1 
 16 McClintic, Ella              Hendersonvil           3:14.11   1 
 17 Taylor, Kylie                East Henders           3:22.25   1 
 18 Belue, Lauren                Pisgah                 3:24.17   1 
 19 LaPoint, Sophie              North Hender           3:28.20   1 
 20 Goodrum, Abby                North Hender           3:30.57   1 
 21 Avellaneda, Sofia            Polk County            3:34.08   1 
 
Women 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Budzinski, Breanna           West Henders           5:35.89   10   
  2 Murray, Lucy                 Brevard                5:41.73    8   
  3 Vanness, Rayna               West Henders           5:46.77    6   
  4 Subramaniam, Lindsey         T.C. Roberso           5:52.29    4   
  5 Julius, Chloe                T.C. Roberso           6:02.10    2   
  6 Sochia, Lauren               West Henders           6:05.15    1   
  7 Long, Kate                   A.C. Reynold           6:14.67  
  8 Swing, Lily                  T.C. Roberso           6:16.81  
  9 Lang, Julia                  A.C. Reynold           6:23.78  
 10 Purnell, Katie               A.C. Reynold           6:45.72  
 11 Lawrence, Cora               Polk County            7:05.25  
 12 Belue, Lauren                Pisgah                 7:13.90  
 13 Kiefer, Jameson              Hendersonvil           7:16.17  
 14 Belue, Jayden                Pisgah                 7:28.69  
 15 Kitchen, Kayla               Polk County            7:30.56  
 16 Holland, Carly               Polk County            7:45.47  
 17 Oakman, Grace Lee            Hendersonvil           7:50.61  
 18 Sawyer, Jaylen               Pisgah                 8:22.66  
 
Women 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Budzinski, Breanna           West Henders          12:14.86   10   
  2 Vanness, Rayna               West Henders          12:54.97    8   
  3 Swing, Lily                  T.C. Roberso          13:40.20    6   
  4 Pera Vega, Ana               Mountain Her          14:28.06    4   
  5 Belue, Jayden                Pisgah                15:20.13    2   
  6 Oakman, Grace Lee            Hendersonvil          18:40.66    1   
 
Women 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Emma                   West Henders             14.68   2  10   
  2 McKay, Allison               A.C. Reynold             18.68   2   8   
  3 Ray, Cami Jo                 Mountain Her             18.98   2   6   
  4 Casiano, Amaya               A.C. Reynold             19.33   2   4   
  5 Rollins, Cadence             Pisgah                   19.58   2   2   
  6 Hollamon, Whitley            West Henders             19.87   1   1   
  7 Powell, Olivia               Pisgah                   20.15   2 
  8 Stella, Leilani              Mountain Her             20.49   2 
  9 Stafford, Caidyn             T.C. Roberso             21.43   1 
 10 Haymore, Addyson             A.C. Reynold             21.59   1 
 11 Fix, Alexandra               West Henders             22.05   1 
 12 Taylor, Kylie                East Henders             22.71   1 
 13 Martinez, Lily               Pisgah                   22.89   1 
 
Women 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Emma                   West Henders             45.17   2  10   
  2 Casiano, Amaya               A.C. Reynold             53.31   2   8   
  3 Powell, Olivia               Pisgah                   56.39   2   6   
  4 Scantlin, Avery              T.C. Roberso             56.76   1   4   
  5 Ray, Cami Jo                 Mountain Her             57.55   2   2   
  6 Shumway, Madisyn             West Henders             57.77   1   1   
  7 Rollins, Cadence             Pisgah                   58.31   2 
  8 Stella, Leilani              Mountain Her           1:00.40   2 
  9 Martinez, Lily               Pisgah                 1:09.36   1 
 
Women 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brevard  'A'                                          49.87   2  10   
     1) Bennett, Alaana                 2) White, Chasity                 
     3) Crite, Tyana                    4) Cook, Shaniya                  
  2 West Henderson  'A'                                   50.00   2   8   
     1) Cuevas, Lindsey                 2) Hall, Emma                     
     3) Sullivan, Arden                 4) Banks, Jasmine                 
  3 Pisgah  'A'                                           53.76   2   5   
  3 T.C. Roberson  'A'                                    53.76   2   5   
  5 A.C. Reynolds  'A'                                    54.39   2   2   
  6 Polk County  'A'                                      56.43   1   1   
     1) Staton, Bailey                  2) Cunningham, Akyla              
     3) Pitts, Bianca                   4) Booker, Chelsea                
  7 West Henderson  'B'                                  x56.82   1 
     1) Singleton, Lillie               2) Hollamon, Whitley              
     3) Delfin, Amerie                  4) Wilson, Jaza                   
  8 Pisgah  'B'                                          x59.23   1 
  9 T.C. Roberson  'B'                                 x1:00.13   2 
 
Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 A.C. Reynolds  'A'                                  1:47.44   10   
  2 West Henderson  'A'                                 1:47.58    8   
     1) Wilson, Jaza                    2) Hall, Emma                     
     3) Sullivan, Arden                 4) Banks, Jasmine                 
  3 T.C. Roberson  'A'                                  1:55.69    6   
  4 T.C. Roberson  'B'                                 x2:10.13  
  5 Pisgah  'B'                                         2:11.48    4   
 -- West Henderson  'B'                                      DQ  
     1) Fisher, Ava                     2) Morgan, Malia                  
     3) Rodriguez, Sofia                4) Gorgas, Sarah                  
 
Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 A.C. Reynolds  'A'                                  4:15.17   2  10   
  2 Pisgah  'A'                                         4:28.25   2   8   
  3 Brevard  'A'                                        4:43.88   2   6   
     1) Bennett, Alaana                 2) Crite, Tyana                   
     3) White, Chasity                  4) Huter, Abby                    
  4 T.C. Roberson  'A'                                  4:44.94   2   4   
  5 Pisgah  'B'                                        x5:04.28   1 
  6 West Henderson  'A'                                 5:04.29   1   2   
  7 Brevard  'B'                                       x5:08.85   2 
     1) Coykendall, Rose                2) Leasure, Arawen                
     3) Leland, Avery                   4) Carter, Ayaana                 
 
Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Henderson  'A'                                10:28.58   10   
     1) Budzinski, Breanna              2) Madera, Alysia                 
     3) Vanness, Rayna                  4) Stepp, Paisley                 
  2 T.C. Roberson  'A'                                 10:37.32    8   
  3 A.C. Reynolds  'A'                                 11:10.65    6   
  4 Pisgah  'A'                                        12:52.25    4   
 
Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Jenna                A.C. Reynold           5-02.00   10   
  2 Wilson, Jaza                 West Henders           4-08.00    8   
  3 Early, Sierra                Pisgah                 4-06.00    6   
  4 Wilcox, Anna                 A.C. Reynold           4-04.00    4   
  5 Chen, Shuyan                 T.C. Roberso           4-02.00    2   
  6 Young, Ava                   A.C. Reynold          J4-02.00    0.50
  7 Fix, Alexandra               West Henders          J4-02.00    0.50
  8 Wilson, Jania                West Henders          J4-02.00  
 
Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gorgas, Sarah                West Henders           8-06.00   10   
  2 Chen, Shuyan                 T.C. Roberso           8-00.00    8   
  3 Orr, Kaylee                  T.C. Roberso          J8-00.00    6   
  4 Kaiser, Ella                 T.C. Roberso           7-00.00    4   
  5 McMinn, Caitlyn              North Hender           6-06.00    2   
  6 Dotson, Leah                 Polk County           J6-06.00    1   
 -- Chase, Ryleigh               East Henders                NH  
 -- Avellaneda, Sofia            Polk County                 NH  
 -- Martinez, Naomi              Polk County                 NH  
 -- Rodriguez, Sofia             West Henders                NH  
 -- Tucker, Emiline              East Henders                NH  
 
Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rhinehart, Sarah             Pisgah                15-04.00   10   
  2 Eberhardt, Mariah            A.C. Reynold          14-02.50    8   
  3 Scantlin, Avery              T.C. Roberso          14-02.00    6   
  4 Chen, Shuyan                 T.C. Roberso          14-01.00    4   
  5 Jones, Leah                  North Hender          13-10.00    2   
  6 McKay, Allison               A.C. Reynold          13-05.00    1   
  7 Shelton, Alexandria          Mountain Her          13-04.50  
  8 Yumagulova, Vari             Mountain Her          13-04.00  
  9 Delfin, Amerie               West Henders          12-11.00  
 10 Bunch, Dezanya               T.C. Roberso          12-10.00  
 11 Reece, Keegan                Pisgah                12-09.00  
 12 Wilson, Jania                West Henders          12-04.50  
 13 Lengyel, Rae                 Brevard               11-11.50  
 14 Figgins, Kayla               Pisgah                11-03.00  
 15 Miguel, Sophia               Brevard               10-00.00  
 -- Jackson, AJ                  Hendersonvil                ND  
 -- Rodriguez, Sofia             West Henders                ND  
 
Women Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Jaza                 West Henders          33-00.00   10   
  2 Jackson, AJ                  Hendersonvil          32-01.00    8   
  3 McKay, Allison               A.C. Reynold          29-03.00    6   
  4 Rhinehart, Sarah             Pisgah                28-09.00    4   
  5 Wilcox, Anna                 A.C. Reynold          28-08.00    2   
  6 Delfin, Amerie               West Henders          28-00.00    1   
  7 Shelton, Alexandria          Mountain Her         J28-00.00  
  8 Shumway, Madisyn             West Henders          27-10.00  
  9 Haymore, Addyson             A.C. Reynold          26-11.00  
 10 VanMaanen, Madeline          T.C. Roberso          26-09.00  
 11 Reece, Keegan                Pisgah                25-10.00  
 12 Bunch, Dezanya               T.C. Roberso          24-03.00  
 13 Warner, Lilly                Pisgah                24-00.00  
 14 Lengyel, Rae                 Brevard               23-07.00  
 15 Miguel, Sophia               Brevard               23-04.00  
 
Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan, Sam                  Pisgah                34-06.00   10   
  2 Wilcox, Anna                 A.C. Reynold          29-07.00    8   
  3 Robertson, Sarah             Pisgah                27-01.50    6   
  4 Ivester, Samantha            Pisgah                26-05.00    4   
  5 Hall, Lindsay                West Henders          26-02.00    2   
  6 McNamara, Jen                West Henders          25-03.00    1   
  7 Haymore, Addyson             A.C. Reynold          25-00.00  
  8 Thompson, Tali               Polk County           24-10.00  
  9 Brown, Tori                  Brevard               24-06.50  
 10 Shelton, Alexandria          Mountain Her          24-06.00  
 11 Kelly, Ursula                Mountain Her          24-05.00  
 12 Leland, Avery                Brevard               23-06.00  
 13 Rosseau, Reilly              A.C. Reynold          22-07.00  
 14 Minish, Claire               T.C. Roberso          20-07.00  
 15 Carson, Sarenity             Polk County           20-04.00  
 16 Hudgins, Caylen              North Hender          20-03.00  
 17 Allen, Jeri                  Polk County           19-09.00  
 18 Martinez, Mariah             Hendersonvil          17-01.00  
 19 Jeter, Jaelynn               Brevard               15-11.00  
 
Women Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McNamara, Jen                West Henders             98-07   10   
  2 Morgan, Sam                  Pisgah                   86-05    8   
  3 Cunningham, Avia             Polk County              83-09    6   
  4 Shelton, Alexandria          Mountain Her             80-07    4   
  5 Hall, Lindsay                West Henders             79-05    2   
  6 Ivester, Samantha            Pisgah                   73-08    1   
  7 Dotson, Lindsey              Polk County              72-02  
  8 Leland, Avery                Brevard                  69-02  
  9 Cunningham, Akeela           Polk County              67-00  
 10 Grabowski, Jenna             West Henders             63-05  
 11 VanMaanen, Madeline          T.C. Roberso             63-01  
 12 Brown, Tori                  Brevard                  62-04  
 13 Haymore, Addyson             A.C. Reynold             58-06  
 14 Kelly, Ursula                Mountain Her             58-02  
 15 Robertson, Sarah             Pisgah                   52-02  
 16 Rosseau, Reilly              A.C. Reynold             48-07  
 17 Martinez, Mariah             Hendersonvil             46-03  
 18 Jeter, Jaelynn               Brevard                  44-10  
 19 Hudgins, Caylen              North Hender              0.50  
 
Men 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Henby, Brendan               West Henders             10.90   4  10   
  2 Guest, Max                   A.C. Reynold             11.06   4   8   
  3 Skeins, M.A.                 A.C. Reynold             11.14   4   6   
  4 Rasheed, Eric                Hendersonvil             11.45   4   4   
  5 Barner, Korey                North Hender             11.46   4   2   
  6 Ramsey, Andrew               East Henders             11.52   3   1   
  7 Thompson, Braylon            Brevard                  11.55   3 
  8 Smith, Jayden                A.C. Reynold             11.64   4 
  9 Peart, Remi                  T.C. Roberso             11.81   3 
 10 Dimsdale, Carson             West Henders             11.86   3 
 11 Clayton, Tyquan              West Henders             11.89   2 
 12 Benniefield, Lennard         Hendersonvil             11.95   4 
 13 Moore, Kenyon                Pisgah                   11.98   4 
 14 Wyant, Bronsyn               Brevard                  12.04   3 
 15 Berry, Ayden                 North Hender             12.10   1 
 16 Ethan, Huggins               Brevard                  12.22   3 
 17 Hills, Mykah                 Polk County              12.33   1 
 18 Gillespie, Aidan             T.C. Roberso             12.43   3 
 19 Withrow, Rick                North Hender             12.59   2 
 20 Morway, Riley                Hendersonvil             12.69   1 
 21 Ostrowski, Chris             Pisgah                   12.89   3 
 22 Jordan, Isaiah               Pisgah                   12.99   2 
 23 Booker, Billy                Polk County              13.30   1 
 24 McCraw, Zalen                Polk County              13.31   1 
 25 Whiteside, Skye              T.C. Roberso             13.55   2 
 26 Corman, Richard              East Henders             13.71   2 
 
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Henby, Brendan               West Henders             22.05   4  10   
  2 Byrd, Evan                   Pisgah                   22.32   4   8   
  3 Hicks, Ian                   West Henders             22.66   4   6   
  4 Little, Isaiah               A.C. Reynold             22.69   4   4   
  5 Guest, Max                   A.C. Reynold             22.74   4   2   
  6 Chhina, Omung                T.C. Roberso             23.12   4   1   
  7 Rumbough, Wesley             A.C. Reynold             23.65   4 
  8 Credle, Tyrin                T.C. Roberso             23.74   4 
  9 Ramsey, Andrew               East Henders             23.82   3 
 10 Dahlberg, Dylan              Mountain Her             24.36   2 
 11 Hicks, Chance                Hendersonvil             24.78   1 
 12 Ostman, Asa                  West Henders             25.00   3 
 13 Macias, Connor               Mountain Her             25.51   3 
 14 Putnam, Mason                Pisgah                   25.82   3 
 15 Young, Arion                 Brevard                  25.84   1 
 16 Hunter, Landon               North Hender             25.88   3 
 17 Hills, Mykah                 Polk County              26.13   3 
 18 Cassidy, Eric                North Hender             26.26   2 
 19 Jordan, Isaiah               Pisgah                   26.35   3 
 20 Benjamin, Leyland            Brevard                  26.37   1 
 21 Jordan, Timothy              Brevard                  26.49   1 
 22 Rutherford, Tristan          East Henders             26.62   2 
 23 Jackson, Jaylen              East Henders             26.77   2 
 24 Ferguson, Alijah             Hendersonvil             26.81   1 
 25 Shipman, Austin              Polk County              27.03   2 
 26 McCraw, Zalen                Polk County              27.08   1 
 27 Pittilo, Robert              North Hender             27.41   2 
 28 Hayter, Grant                Hendersonvil             27.76   1 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hicks, Ian                   West Henders             50.84   4  10   
  2 Green, Sean                  A.C. Reynold             51.59   4   8   
  3 Smith, Clyde                 T.C. Roberso             51.64   4   6   
  4 Putnam, Mason                Pisgah                   52.72   4   4   
  5 Sisney, Parker               Brevard                  53.73   4   2   
  6 Saft, Keagan                 West Henders             54.56   3   1   
  7 Deresciuc, Daniel            A.C. Reynold             54.94   4 
  8 Bohanon, Cohen               T.C. Roberso             55.01   3 
  9 Frazier, Ben                 Pisgah                   55.30   4 
 10 Desmond, Ewan                Hendersonvil             55.52   3 
 11 Hinkle, Avan                 Brevard                  55.68   3 
 12 Sadanaluna, Alexis           A.C. Reynold             56.78   3 
 13 Dahlberg, Dylan              Mountain Her             56.86   3 
 14 Lowery, Jake                 Pisgah                   57.48   3 
 15 Withrow, Rick                North Hender             57.61   1 
 16 Dougher, Malachi             Brevard                  57.86   1 
 17 Privette, Arthur             T.C. Roberso             57.88   1 
 18 Smith, George                West Henders             58.12   3 
 19 Devila-Reyes, Sammy          Hendersonvil             59.08   2 
 20 Rutherford, Tristan          East Henders             59.46   2 
 21 Macias, Connor               Mountain Her           1:00.19   2 
 22 Shipman, Austin              Polk County            1:02.17   2 
 23 Brown, Jordan                East Henders           1:03.08   2 
 24 Hallmark, Griffin            Hendersonvil           1:04.21   1 
 
Men 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Clonch, Eli                  West Henders           2:06.25   2  10   
  2 Saft, Keagan                 West Henders           2:09.88   2   8   
  3 McLauchlin, Noah             Brevard                2:10.80   2   6   
  4 Anderson, Blake              Polk County            2:13.01   2   4   
  5 Stubbs, Ezra                 Brevard                2:13.37   2   2   
  6 Gray, Cooper                 T.C. Roberso           2:15.38   1   1   
  7 Murray, Leo                  Brevard                2:15.53   2 
  8 Valk, Isaac                  T.C. Roberso           2:16.99   2 
  9 Highsmith, Owen              Polk County            2:19.10   1 
 10 Clausen, Brady               A.C. Reynold           2:19.36   2 
 11 Knox, Turner                 Hendersonvil           2:20.24   2 
 12 Eldridge, Reagan             T.C. Roberso           2:25.07   2 
 13 Messer, Dominick             Pisgah                 2:29.32   1 
 14 Hicks, Joseph                Hendersonvil           2:30.50   1 
 15 Angles Moreno, Hugo          North Hender           2:31.96   1 
 16 Del Rio Garza, Enrique       East Henders           2:33.35   1 
 17 Fernandez, Kevin             Mountain Her           2:33.90   1 
 18 Lyda, Andrew                 North Hender           2:34.10   1 
 19 Malan, Ardon                 Polk County            2:34.16   1 
 20 LaRue, Brett                 East Henders           2:34.23   1 
 21 Strahm, Luke                 East Henders           2:34.37   1 
 22 Hare, Jeremy                 North Hender           2:53.78   1 
 23 Glavich, Eli                 Pisgah                 3:01.09   1 
 
Men 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rice, Hudson                 West Henders           4:43.52   2  10   
  2 Clonch, Eli                  West Henders           4:44.44   2   8   
  3 Murray, Leo                  Brevard                4:44.79   2   6   
  4 Carpenter, Ben               A.C. Reynold           4:52.55   2   4   
  5 Long, Ben                    A.C. Reynold           4:52.87   2   2   
  6 Stubbs, Ezra                 Brevard                4:53.54   2   1   
  7 Wimbish, McLean              T.C. Roberso           4:54.56   2 
  8 Knox, Turner                 Hendersonvil           4:56.15   1 
  9 Davis, Alex                  T.C. Roberso           5:03.78   2 
 10 Bailey, Max                  Brevard                5:10.50   2 
 11 Grant, Mason                 T.C. Roberso           5:15.08   1 
 12 Kohn, Elliott                A.C. Reynold           5:15.91   2 
 13 Rojas-Argate, Jordy          Polk County            5:17.86   1 
 14 Merrill, Brady               West Henders           5:22.27   1 
 15 LaRue, Brett                 East Henders           5:33.98   2 
 16 Del Rio Garza, Enrique       East Henders           5:35.73   1 
 17 Hicks, Joseph                Hendersonvil           5:41.46   1 
 18 Neuburger, Oren              North Hender           5:42.55   1 
 19 Pate, Brayden                Mountain Her           5:46.29   1 
 20 Aguilar, David               North Hender           5:49.59   1 
 21 Strahm, Luke                 East Henders           5:52.14   1 
 22 Gomez, Robin                 North Hender           5:54.96   1 
 23 Ashworth, Brinson            Polk County            5:57.30   1 
 24 Glavich, Eli                 Pisgah                 6:26.24   1 
 
Men 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fiore, Will                  T.C. Roberso           9:49.09   10   
  2 Rice, Hudson                 West Henders           9:49.52    8   
  3 Gordon, Tyler                T.C. Roberso          10:22.59    6   
  4 Warren, Eli                  T.C. Roberso          10:24.28    4   
  5 Hamlin, Holden               West Henders          10:50.42    2   
  6 Bailey, Max                  Brevard               11:08.89    1   
  7 Coladonato, Julian           A.C. Reynold          11:13.39  
  8 Young, Davis                 Polk County           11:21.93  
  9 Galloway, Trey               Brevard               11:30.84  
 10 Greene, Ezra                 Brevard               11:36.88  
 11 Merrill, Brady               West Henders          11:43.20  
 
Men 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Howell, Tayman               West Henders             14.85   3  10   
  2 Jones, Rian                  T.C. Roberso             16.14   3   8   
  3 Castro, Diego                West Henders             18.02   2   6   
  4 Atkins, Sawyer               Mountain Her             18.30   2   4   
  5 Sem, Tyson                   West Henders             19.22   3   2   
  6 Bennett, Matthew             Pisgah                   19.40   3   1   
  7 Sprouse, Landon              T.C. Roberso             19.50   2 
  8 Webb, Jared                  Pisgah                   19.58   2 
  9 Rath, Nicholas               T.C. Roberso             20.06   2 
 10 Simpson, Nolan               Polk County              20.41   3 
 11 Dimsdale, Andrew             Polk County              20.44   2 
 12 Dermid, Issac                Hendersonvil             20.94   1 
 13 Dale, Couper                 Mountain Her             22.36   1 
 14 Pruitt, Vance                Hendersonvil             23.99   1 
 
Men 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Howell, Tayman               West Henders             39.05   3  10   
  2 Skeins, M.A.                 A.C. Reynold             39.89   3   8   
  3 Capps, Colby                 Mountain Her             43.66   3   6   
  4 Skanes, Cairo                A.C. Reynold             44.75   3   4   
  5 Neaga, David                 T.C. Roberso             45.60   2   2   
  6 Bailey, Luke                 T.C. Roberso             45.95   3   1   
  7 Atkins, Sawyer               Mountain Her             46.08   2 
  8 Castro, Diego                West Henders             46.56   2 
  9 Gonzalez, Brian              North Hender             46.84   2 
 10 Webb, Jared                  Pisgah                   47.78   3 
 11 Phillips, Blake              West Henders             48.72   2 
 12 Dimsdale, Andrew             Polk County              49.10   2 
 13 Bennett, Matthew             Pisgah                   50.06   2 
 14 Littlejohn, Khristian        Polk County              55.01   1 
 15 Dale, Couper                 Mountain Her           1:00.74   1 
 
Men 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Henderson  'A'                                   42.82   2  10   
     1) Howell, Tayman                  2) Hicks, Ian                     
     3) Sullivan, Finley                4) Henby, Brendan                 
  2 A.C. Reynolds  'A'                                    43.17   2   8   
  3 A.C. Reynolds  'B'                                   x44.18   2 
  4 Brevard  'A'                                          45.09   2   6   
     1) Ethan, Huggins                  2) Wyant, Bronsyn                 
     3) Thompson, Braylon               4) Dougher, Malachi               
  5 Hendersonville  'A'                                   45.25   2   4   
  6 Pisgah  'A'                                           45.27   2   2   
  7 West Henderson  'B'                                  x45.70   1 
     1) Dimsdale, Carson                2) Ostman, Asa                    
     3) Phillips, Blake                 4) Ostman, Aiden                  
  8 T.C. Roberson  'A'                                    45.95   2   1   
     1) Darity, Joemar                  2) Gilliand, Sherard              
     3) Peart, Remi                     4) Pratt, Jaydus                  
  9 Brevard  'B'                                         x46.30   1 
     1) Weaver, Luke                    2) Silvan, Guidry                 
     3) Justice, Brogen                 4) Bohn, Steven                   
 10 North Henderson  'A'                                  46.60   1 
     1) Barner, Korey                   2) Berry, Ayden                   
     3) Fowler, Mason                   4) Hunter, Landon                 
 11 Polk County  'A'                                      47.10   1 
     1) Booker, Billy                   2) Simpson, Mackus                
     3) Littlejohn, Kris                4) Dickey, Aaron                  
 12 Pisgah  'B'                                          x47.30   1 
 13 Mountain Heritage  'A'                                47.60   1 
     1) Quinn, Brandon                  2) Rathbone, Johnny               
     3) Roy, Caleb                      4) Ledford, Adam                  
 14 Hendersonville  'B'                                  x50.58   2 
 -- T.C. Roberson  'B'                                       DQ   1 
     1) Simonette, Dominic              2) Zhang, Xiang                   
     3) Scarborough, Petie              4) Glenn, Riley                   
 
Men 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Henderson  'A'                                 1:31.73   2  10   
     1) Sullivan, Finley                2) Hicks, Ian                     
     3) Howell, Tayman                  4) Henby, Brendan                 
  2 A.C. Reynolds  'A'                                  1:32.35   2   8   
  3 Pisgah  'A'                                         1:34.81   2   6   
  4 Hendersonville  'A'                                 1:36.09   1   4   
  5 West Henderson  'B'                                x1:36.61   2 
     1) Clayton, Tyquan                 2) Dimsdale, Carson               
     3) Phillips, Blake                 4) Ostman, Asa                    
  6 Brevard  'A'                                        1:36.94   2   2   
     1) Bohn, Steven                    2) Silvan, Guidry                 
     3) Justice, Brogen                 4) Simon, Elijah                  
  7 Pisgah  'B'                                        x1:36.98   1 
  8 North Henderson  'A'                                1:39.23   1   1   
     1) Berry, Ayden                    2) Hunter, Landon                 
     3) Williams, Derek                 4) Withrow, Rick                  
  9 East Henderson  'A'                                 1:39.53   1 
     1) Hoots, Makhi                    2) Jackson, Jaylen                
     3) Rutherford, Tristan             4) Ramsey, Andrew                 
 10 Mountain Heritage  'A'                              1:40.14   1 
     1) Macias, Connor                  2) Quinn, Brandon                 
     3) Rathbone, Johnny                4) Roy, Caleb                     
 11 Brevard  'B'                                       x1:42.15   1 
     1) Young, Arion                    2) Benjamin, Leyland              
     3) Eubanks, Elijah                 4) Ogle, Henry                    
 12 Polk County  'A'                                    1:43.61   1 
     1) Simpson, Nolan                  2) Sanchez, Lorenzo               
     3) Hills, Mykah                    4) Littlejohn, Khristian          
 -- T.C. Roberson  'A'                                       DQ   2 
     1) Credle, Tyrin                   2) Darity, Shamar                 
     3) Finley, Kenari                  4) Jones, Rian                    
 -- T.C. Roberson  'B'                                       DQ   2 
     1) Bohanon, Cohen                  2) Braiser, William               
     3) Dinwiddie, Lex                  4) Stanley, Zachary               
 
Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 T.C. Roberson  'A'                                  3:28.86   2  10   
     1) Chhina, Omung                   2) Chong, Ryan                    
     3) Smith, Clyde                    4) Wimbish, McLean                
  2 A.C. Reynolds  'A'                                  3:31.19   2   8   
     1) Green, Sean                     2) Black, James                   
  3 Pisgah  'A'                                         3:34.03   2   6   
  4 Brevard  'A'                                        3:41.05   2   4   
     1) McLauchlin, Noah                2) Ethan, Huggins                 
     3) Sisney, Parker                  4) Hinkle, Avan                   
  5 West Henderson  'A'                                 3:41.76   2   2   
  6 Brevard  'B'                                       x3:47.36   1 
  7 A.C. Reynolds  'B'                                 x3:48.75   2 
  8 Polk County  'A'                                    3:50.75   2   1   
     1) Bright, Cade                    2) Martinez, Nathanael            
     3) Pereria, Cole                   4) Rhein, Nathaniel               
  9 T.C. Roberson  'B'                                 x3:57.85   1 
     1) Bailey, Elijah                  2) Berry, Billy                   
     3) Neaga, David                    4) Whitehead, Towayne             
 10 Pisgah  'B'                                        x4:12.83   2 
 11 North Henderson  'A'                                4:18.25   1 
     1) Aguilar, David                  2) Angles Moreno, Hugo            
     3) Gomez, Nicolas                  4) Neuburger, Oren                
 12 East Henderson  'A'                                 4:19.24   1 
     1) Buddo, Donavan                  2) Corman, Richard                
     3) Tucker, Casey                   4) Brown, Jordan                  
 13 West Henderson  'B'                                x4:28.20   1 
 
Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 T.C. Roberson  'A'                                  8:15.75   10   
     1) Chong, Ryan                     2) Cordero, Kevin                 
     3) Gibson, Nicholas                4) Kaiser, Josiah                 
  2 Polk County  'A'                                    8:54.49    8   
     1) Anderson, Blake                 2) Bright, Cade                   
     3) Martinez, Nathanael             4) Thomas, Jalyn                  
  3 North Henderson  'A'                                9:10.47    6   
     1) Freeman, Owen                   2) Gonzalez, Brian                
     3) Ortiz, Sebastian                4) Salas, Michael                 
  4 A.C. Reynolds  'A'                                  9:24.62    4   
  5 T.C. Roberson  'B'                                 x9:27.44  
     1) Curran, Paul                    2) Blackwood, Oliver              
     3) Lefevre, Gabriel                4) Lefevre, Isaac                 
  6 Brevard  'A'                                        9:47.74    2   
     1) Emaus, Victor                   2) Galloway, Trey                 
     3) Greene, Ezra                    4) Hensley, George                
  7 Mountain Heritage  'A'                              9:58.54    1   
     1) Dahlberg, Dylan                 2) Pate, Brayden                  
     3) Procopio, Brandon               4) Hensley, Greyson               
  8 East Henderson  'A'                                10:02.90  
     1) Buddo, Donavan                  2) Tucker, Casey                  
     3) Del Rio Garza, Enrique          4) LaRue, Brett                   
  9 West Henderson  'A'                                10:14.74  
 10 Pisgah  'A'                                        10:44.48  
 
Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledford, Adam                Mountain Her           6-04.00   10   
  2 Coronell, Daniel             North Hender          J6-04.00    8   
  3 Johnston, Royce              West Henders           6-00.00    6   
  4 Skanes, Cairo                A.C. Reynold          J6-00.00    4   
  5 Clark, Aaron                 Pisgah                 5-08.00    1.50
  5 Atkins, Sawyer               Mountain Her           5-08.00    1.50
  7 Darity, Joemar               T.C. Roberso           5-06.00  
  8 MacGregor, Nathan            North Hender          J5-06.00  
  9 Seagle, Gauge                North Hender           5-04.00  
  9 Patterson, Tyvon             A.C. Reynold           5-04.00  
  9 Watson, Gage                 West Henders           5-04.00  
  9 Holmes, Aiden                West Henders           5-04.00  
  9 Moore, Kenyon                Pisgah                 5-04.00  
 14 Finley, Kenari               T.C. Roberso           5-02.00  
 14 Ogle, Henry                  Brevard                5-02.00  
 14 Shepard, Sam                 T.C. Roberso           5-02.00  
 17 Rogerson, Ryan               Polk County            5-00.00  
 -- Littlejohn, Khristian        Polk County                 NH  
 -- Franklin, Cuyler             Pisgah                      NH  
 -- Iamurri, Cannon              Polk County                 NH  
 
Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Capps, Colby                 Mountain Her          14-06.00   10   
  2 Kaiser, Josiah               T.C. Roberso          11-06.00    8   
  3 Braham, Noah                 Christ School        J11-06.00    6   
  4 Bailey, Luke                 T.C. Roberso          10-00.00    4   
  5 Bennett, Matthew             Pisgah                 9-00.00    2   
  6 Peele, Wyatt                 T.C. Roberso          J9-00.00    1   
  7 Holmes, Aiden                West Henders           8-06.00  
  8 Holden, Kian                 West Henders           8-00.00  
  9 Hills, Mykah                 Polk County            7-06.00  
 10 Jackson, Tommy               Christ School          7-00.00  
 -- Miller, Jacob                Hendersonvil                NH  
 -- Brunetti, Roman              West Henders                NH  
 
Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Skanes, Cairo                A.C. Reynold          19-07.00   10   
  2 Littlejohn, Kris             Polk County           19-05.00    8   
  3 Clark, Aaron                 Pisgah                19-04.00    6   
  4 Ogle, Henry                  Brevard              J19-04.00    4   
  5 Silvan, Guidry               Brevard               19-03.00    2   
  6 Skeins, M.A.                 A.C. Reynold          19-01.50    1   
  7 Nelson, Jorydan              Pisgah                18-06.50  
  8 Payne, Keith                 North Hender          18-05.50  
  9 Elsen, Brogen                A.C. Reynold          18-05.00  
 10 Edwards, Kaedon              North Hender          18-01.50  
 11 Lowery, Jake                 Pisgah                17-11.50  
 11 McGee, Brady                 West Henders          17-11.50  
 13 Hinkle, Avan                 Brevard               17-06.00  
 13 Darity, Shamar               T.C. Roberso          17-06.00  
 15 Stanley, Zachary             T.C. Roberso          17-05.50  
 16 Rodriguez, Andres            West Henders          17-05.00  
 17 Gillespie, Aidan             T.C. Roberso          17-03.00  
 18 Sanchez, Lorenzo             Polk County           17-02.50  
 19 Deguzman, Anthony            Hendersonvil          16-06.00  
 20 Sem, Tyson                   West Henders          16-04.00  
 21 Jackson, Jaylen              East Henders          15-09.50  
 -- Hoots, Makhi                 East Henders                ND  
 -- Logan, Rodney                East Henders                ND  
 
Men Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Montgomery, Cavalli          A.C. Reynold          42-03.50   10   
  2 Elsen, Brogen                A.C. Reynold          38-05.00    8   
  3 Ford, Amari                  West Henders          38-01.00    6   
  4 Roy, Caleb                   Mountain Her          38-00.25    4   
  5 Payne, Keith                 North Hender          37-11.50    2   
  6 Sutton, Ashton               Pisgah                37-09.50    1   
  7 Nelson, Jorydan              Pisgah                37-09.00  
  8 Frazier, Ben                 Pisgah                36-05.25  
  9 Gilbert-Moore, Titus         North Hender          36-05.00  
 10 Simon, Elijah                Brevard               36-04.00  
 11 Sullivan, Rourke             West Henders          35-09.00  
 12 Fowler, Mason                North Hender          35-07.00  
 13 Skanes, Cairo                A.C. Reynold          34-11.00  
 14 Deguzman, Anthony            Hendersonvil          34-10.50  
 15 Benjamin, Leyland            Brevard               34-10.00  
 16 Rodriguez, Andres            West Henders          34-03.00  
 17 Iamurri, Cannon              Polk County           33-11.00  
 18 Sprouse, Landon              T.C. Roberso          32-04.50  
 19 Emaus, Victor                Brevard               31-02.00  
 20 Simmons, Curtis              Polk County           26-04.25  
 -- Jacobs, Malachai             Hendersonvil                ND  
 -- Stanley, Zachary             T.C. Roberso                ND  
 
Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelton, jesse               Mountain Her          53-00.50   10   
  2 Ramirez, Austin              A.C. Reynold          49-04.50    8   
  3 Barnett, Russell             A.C. Reynold          47-10.50    6   
  4 Newman, Alex                 Brevard               42-09.50    4   
  5 Sorrells, Dakota             Pisgah                42-04.00    2   
  6 Sullivan, Finley             West Henders          41-09.00    1   
  7 Chung, Khalil                T.C. Roberso          40-03.00  
  8 Griffin, Nashon              Brevard               39-11.00  
  9 Owen, Bryson                 Polk County           38-05.00  
  9 Wright, Preston              Pisgah                38-05.00  
 11 Jacobs, Gianni               Hendersonvil          37-04.00  
 12 Jones, Gabe                  East Henders          36-06.00  
 13 Velazquez-Leco, Reynaldo     Mountain Her          35-10.00  
 14 Frazier, John                Pisgah                35-08.00  
 15 Batchelor, Braxton           Mountain Her          35-05.00  
 16 Edwards, Kristian            North Hender          33-07.00  
 17 Ruff, RJ                     Polk County           33-03.00  
 18 Hernandez, Brian             North Hender          33-01.00  
 19 Ford, Elijah                 North Hender          32-02.00  
 20 Holsinger, Slater            East Henders          32-00.00  
 21 Cunningham, Asher            A.C. Reynold          31-05.00  
 22 Thompson, Carson             T.C. Roberso          30-04.50  
 23 Saldana, Kevin               Hendersonvil          29-09.50  
 24 Scruggs, William             Brevard               28-08.00  
 25 Saick, McKyfer               East Henders          28-00.00  
 26 Zalevskiy, Jack              West Henders          26-08.00  
 27 Cornelius, Samuel            T.C. Roberso          26-01.00  
 28 Johnson, Lucas               Polk County           23-11.00  
 -- Wingrove, Carter             West Henders                ND  
 
Men Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelton, jesse               Mountain Her            175-06   10   
  2 Barnett, Russell             A.C. Reynold            133-08    8   
  3 Ramirez, Austin              A.C. Reynold            130-11    6   
  4 Sullivan, Finley             West Henders            130-00    4   
  5 Newman, Alex                 Brevard                 117-00    2   
  6 Rodriquez-Pile, Erick        Mountain Her            116-03    1   
  7 Frazier, John                Pisgah                  114-07  
  8 Jones, Gabe                  East Henders            110-09  
  9 Wright, Preston              Pisgah                  106-04  
 10 Powell, Kole                 Polk County             105-00  
 11 Zalevskiy, Jack              West Henders            104-06  
 12 Robinson Deyton, Jamason     Mountain Her            102-10  
 13 Sorrells, Dakota             Pisgah                  101-09  
 14 Blanton, Miles               North Hender            101-00  
 15 Schell, Greg                 T.C. Roberso            100-06  
 16 Guest, Max                   A.C. Reynold            100-00  
 17 Bartley, Allen               West Henders             88-03  
 18 Cordoba, Jaden               North Hender             87-07  
 19 Lance, Nathan                Brevard                  87-02  
 20 Jacobs, Gianni               Hendersonvil             85-05  
 21 Scruggs, William             Brevard                  79-01  
 22 Thompson, Carson             T.C. Roberso             73-10  
 22 Smith, Otto                  T.C. Roberso             73-10  
 24 Saick, McKyle                East Henders             65-03  
 25 Coffey, Isaiah               North Hender             62-06  
 26 McKinney, Tanner             Polk County              61-00  
 27 Beddingfield, Noah           East Henders             58-02  
 28 Griffin, Derrick             Polk County              56-02  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) West Henderson             158.50     2) A.C. Reynolds             115.50
    3) Pisgah                      95        4) T.C. Roberson              83   
    5) Brevard                     60        6) Mountain Heritage          16   
    7) Polk County                 10        8) Hendersonville              9   
    9) North Henderson              4                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) West Henderson             150        2) A.C. Reynolds             135   
    3) T.C. Roberson               73        4) Mountain Heritage          57.50
    5) Brevard                     44        6) Pisgah                     39.50
    7) Polk County                 21        8) North Henderson            19   
    9) Hendersonville              12       10) Christ School               6   
   11) East Henderson               1