Polk County’s Nate Henderson takes a relay handoff from Elijah Barnes during Saturday’s 4×200-meter relay.

Handful of Wolverines notch qualifying marks at Polar Bear meet

Olivia Overholt and Emma Brunell finished 1-2 in the 500-meter run Saturday to lead Polk County’s effort at the WNC Polar Bear Championships in G.M. Tennant Stadium.

Both runners posted qualifying times for the state 2A/1A indoor track and field championships set for Feb. 15 at JDL Fast Track in Winston-Salem.

Athletes from 17 schools took part in Saturday’s meet on an afternoon where bright sunshine mingled with passing showers. All were looking to post a performance good enough to earn a trip to JDL in two weeks.

Polk’s Alana Jergenson did just that in the shot put, her toss of 30-7 surpassing the qualifying mark by an inch. Jergenson took fourth in the competition.

Polk County’s 4×400-meter relay team had the only other qualifying effort of the day for the Wolverines, placing third in 4:32.37, though the team had already bested the qualifying mark.

With a number of athletes sidelined by injuries and illness, Polk County’s boys placed 11th in the team competition, with the girls placing fifth. West Henderson’s girls and T.C. Roberson’s boys took top team honors.

Polk County track and field coach Alan Peoples said the Wolverines might look to squeeze in one more meet to add qualifiers before the state competition.

Polk County’s Tana Harris keeps an eye on the bar after a successful jump in Saturday’s pole vault competition.

Women 55 Meter Dash Finals
1, #328 Howard, Tia, W Henderson, 7.92. 2, #332 Wong Chong, Raine, W Henderson, 8.02. 3, #251 Jenkins, Amiyah, R-S Central, 8.05. 4, #292 Hassan, Samiyyah, T C Roberson, 8.09. 5, #329 Mann, Kaiya, W Henderson, 8.15. 6, #155 Watkins, Destiny, Freedom, 8.25. 7, #180 Jacquez, Nieves, N Henderson, 8.27. 8, #198 Bolick, Gracie, Owen, 8.32. 9, #38 Thompson, Rae, Asheville, 8.34. 10, #91 Williams, Amari, Brevard, 8.41. 11, #249 Duran, India, R-S Central, 8.43. 12, #290 Bolonas, Ameya, T C Roberson, 8.53. 13, #294 Stingel, Taylor, T C Roberson, 8.57. 14, #219 Jergensen, Alanna, Polk County, 8.77. 15, #315 Adams, Landyn, T C E C, 9.16. 16, #279 Simonds, Katie, Swain County, 9.21. 17, #200 Hensley, Jaidyn, Owen, 9.56. 18, #243 Tran, Anh, Rosman, 11.57. –, #282 Villagomez, Janet, Swain County, FS.

Women 300 Meter Dash
1, #23 Barber, Malaysia, Asheville, 44.52. 2, #332 Wong Chong, Raine, W Henderson, 45.95. 3, #323 Davis, Carlen, W Henderson, 46.31. 4, #32 Goebel, Heidi, Asheville, 46.78. 5, #292 Hassan, Samiyyah, T C Roberson, 47.78. 6, #199 Burk, Laila, Owen, 47.97. 7, #180 Jacquez, Nieves, N Henderson, 48.35. 8, #328 Howard, Tia, W Henderson, 48.62. 9, #281 Ulaner, Emily, Swain County, 48.78. 10, #155 Watkins, Destiny, Freedom, 49.03. 11, #290 Bolonas, Ameya, T C Roberson, 51.01. 12, #282 Villagomez, Janet, Swain County, 56.16. 13, #243 Tran, Anh, Rosman, 1:20.31.

Women 500 Meter Run
1, #220 Overholt, Olivia, Polk County, 1:22.56. 2, #212 Brunell, Emma, Polk County, 1:27.01. 3, #331 Stepp, Paisley, W Henderson, 1:27.76. 4, #218 Jenkins, Lindsey, Polk County, 1:27.88. 5, #199 Burk, Laila, Owen, 1:28.76. 6, #82 Leasure, Arawen, Brevard, 1:31.86. 7, #319 Templeton, Ever Joy, T C E C, 1:36.49. 8, #324 Dodd, Callie, W Henderson, 1:36.50. 9, #178 Dula, Carolyn, N Henderson, 1:36.90. 10, #35 Markulis, Raina, Asheville, 1:38.17. 11, #327 Hill, Riley, W Henderson, 1:39.44. 12, #88 Richmond, Senait, Brevard, 1:39.62. 13, #317 Escobar, Dalia, T C E C, 1:41.17. 14, #318 Manuel, Erin, T C E C, 1:41.25. 15, #293 Mercer, Katelynne, T C Roberson, 1:43.44.

Women 1000 Meter Run
1, #6 Shoop, Mary Elizabeth, A C Reynolds, 3:19.41. 2, #316 Bolyard, Sydney, T C E C, 3:26.70. 3, #275 Monteith, Gracie, Swain County, 3:34.72. 4, #154 Brooks, Emma, Freedom, 3:35.50. 5, #222 Thompson, Tori, Polk County, 3:49.19. 6, #80 Huter, Erin, Brevard, 3:50.27. 7, #81 Janowitz, Hannah, Brevard, 3:56.03. 8, #291 Fischer, Meghan, T C Roberson, 3:57.81. 9, #179 Grandy, Jasiella, N Henderson, 4:02.05. 10, #26 Diaz, Vivienne, Asheville, 4:03.87. 11, #182 Tores, Lizeth, N Henderson, 4:04.16. 12, #321 Barber, Emma, W Henderson, 4:15.56. 13, #273 Linton, Lauryn, Swain County, 4:17.99. 14, #250 Gold, Mara, R-S Central, 4:25.57. 15, #248 Ankrom, Phoebee, R-S Central, 4:30.45. 16, #24 Boots, Nicole, Asheville, 4:31.22. 17, #255 Thomas, Christina, R-S Central, 4:42.92.

Women 1600 Meter Run
1, #142 Garcia, Dylan, Franklin, 5:34.46. 2, #316 Bolyard, Sydney, T C E C, 5:41.36. 3, #85 Murray, Lucy, Brevard, 5:42.04. 4, #325 Duchesne, Madeline, W Henderson, 5:58.03. 5, #83 Lefler, Isabelle, Brevard, 5:59.87. 6, #295 Stubblefield, Caroline, T C Roberson, 6:07.00. 7, #144 McClure, Mykala, Franklin, 6:14.90. 8, #80 Huter, Erin, Brevard, 6:19.31. 9, #253 Rippy, Jesi, R-S Central, 6:21.09. 10, #181 McMinn, Caitlyn, N Henderson, 6:29.31. 11, #39 Watkins, Emily, Asheville, 6:32.86. 12, #179 Grandy, Jasiella, N Henderson, 6:37.19. 13, #182 Tores, Lizeth, N Henderson, 6:46.87. 14, #291 Fischer, Meghan, T C Roberson, 6:51.28. 15, #201 Swannson, Maddie, Owen, 6:52.62. 16, #34 Klaaren, Nadine, Asheville, 7:20.59.

Women 3200 Meter Run
1, #40 Wilker, Evan, Asheville, 12:31.36. 2, #85 Murray, Lucy, Brevard, 12:34.59. 3, #78 Coye, Emma, Brevard, 12:46.53. 4, #325 Duchesne, Madeline, W Henderson, 13:39.38. 5, #181 McMinn, Caitlyn, N Henderson, 14:17.40.

Women 55 Meter Hurdles
1, #137 Angel, Hannah, Franklin, 8.83. 2, #277 Riordan, Monica, Swain County, 8.98. 3, #84 McKibbon, Anderson, Brevard, 10.19. 4, #141 Duchemin, Isabelle, Franklin, 10.23. 5, #147 Tastinger, Anna, Franklin, 10.48. 6, #327 Hill, Riley, W Henderson, 11.22. 7, #214 Dotson, Lauren, Polk County, 11.82. 8, #279 Simonds, Katie, Swain County, 12.05. –, #276 Ogle, Kendall, Swain County, DNF.

Women 4×200 Meter Relay
1, West Henderson ‘A’ 1:51.76. 2, Asheville ‘A’ 1:51.96. 3, Brevard ‘A’ 1:58.80. 4, Swain County ‘A’ 1:58.90.

Women 4×400 Meter Relay
1, Asheville ‘A’ 4:25.05. 2, Franklin ‘A’ 4:28.05. 3, Polk County ‘A’ 4:32.37. 4, Brevard ‘A’ 4:44.40. 5, West Henderson ‘A’ 4:54.66.

Women 4×800 Meter Relay
1, Franklin ‘A’ 10:39.22. 2, West Henderson ‘A’ 10:43.68. 3, Charles D. Owen ‘A’ 10:55.16. 4, Asheville ‘A’ 11:01.26. 5, Tri-County Early College ‘A’ 11:32.06. 6, Swain County ‘A’ 12:16.32.

Women High Jump
1, #137 Angel, Hannah, Franklin, 5-02. 2, #113 Jones, Keelie, E Henderson, 5-00. 3, #242 Partin, Rebekah, Rosman, 4-10. 4, #323 Davis, Carlen, W Henderson, 4-06. 5, #283 Wachacha, Erika, Swain County, J4-04. 6, #249 Duran, India, R-S Central, J4-04. 7, #145 Owle, Olivia, Franklin, J4-04. 8, #90 Schoenacher, Aria, Brevard, 4-00. –, #322 Borum, Gabrielle, W Henderson, NH. –, #254 Thomas, Abby, R-S Central, NH.
Women Pole Vault1, #112 Ballard, Pearl, E Henderson, 9-06. 2, #115 Sewell, Sydney, E Henderson, J8-00. 3, #274 Marr, Jenna, Swain County, J8-00. 4, #326 Fizer, Rainy, W Henderson, 7-00. 4, #214 Dotson, Lauren, Polk County, 7-00. 6, #217 Harris, Tana, Polk County, J7-00. 7, #163 Cook, Abigail, N Buncombe, 6-06. 7, #278 Rogers, Amelia, Swain County, 6-06. –, #330 Miller, Taryn, W Henderson, NH. –, #321 Barber, Emma, W Henderson, NH. –, #350 Hill, McKenna, Polk County, NH.

Women Long Jump
1, #113 Jones, Keelie, E Henderson, 15-08.50. 2, #238 Stewart, Lanie, Robbinsville, 14-05. 3, #147 Tastinger, Anna, Franklin, 14-04.50. 4, #249 Duran, India, R-S Central, 13-00. 5, #254 Thomas, Abby, R-S Central, 11-10.50. 6, #315 Adams, Landyn, T C E C, 10-11. 7, #25 Chen, Erin, Asheville, 10-08.50. 8, #31 Gaye, Diakhou, Asheville, 10-03.50.

Women Triple Jump
1, #137 Angel, Hannah, Franklin, 33-02. 2, #113 Jones, Keelie, E Henderson, 33-01. 3, #198 Bolick, Gracie, Owen, 31-11. 4, #140 Coker, Haley, Franklin, 31-06.50. 5, #238 Stewart, Lanie, Robbinsville, 29-10. 6, #294 Stingel, Taylor, T C Roberson, 29-02. 7, #89 Salter, Aylah, Brevard, 28-02. 8, #254 Thomas, Abby, R-S Central, 25-08. 9, #88 Richmond, Senait, Brevard, 24-01. –, #112 Ballard, Pearl, E Henderson, ND.

Women Shot Put
1, #322 Borum, Gabrielle, W Henderson, 32-07. 2, #280 Stuckey, Natalie, Swain County, 32-05.50. 3, #91 Williams, Amari, Brevard, 31-01.50. 4, #219 Jergensen, Alanna, Polk County, 30-07. 5, #198 Bolick, Gracie, Owen, 30-00. 6, #36 Reed, Karli, Asheville, 29-09. 7, #139 Baty, Chloe, Franklin, 27-05.50. 8, #1 Freeman, AnnLeigh, A C Reynolds, 26-11.50. 9, #200 Hensley, Jaidyn, Owen, 24-10.50. 10, #294 Stingel, Taylor, T C Roberson, 24-04. 11, #249 Duran, India, R-S Central, 24-02.50. 12, #138 Basham, Lauren, Franklin, 23-09.50. 13, #25 Chen, Erin, Asheville, 20-10. 14, #296 White, Addison, T C Roberson, 19-10.50. 15, #30 Gaines, Thalia, Asheville, 11-01.

Men 55 Meter Dash
1, #135 Moore, Tyler, Enka, 6.87. 2, #156 Carter, Mekhi, Freedom, 6.92. 3, #308 Medani, Sammy, T C Roberson, 6.95. 4, #263 Lynch, Rashod, R-S Central, 6.96. 5, #94 Duncan, CaRon, Brevard, 7.13. 6, #203 Gregg, Austin, Owen, 7.15. 7, #148 Evans, Jarrett, Franklin, 7.17. 8, #303 Hardaway, Virgil, T C Roberson, 7.20. 9, #106 Strickland, Casey, Brevard, 7.25. 10, #191 McCluney, Damarquis, N Henderson, 7.31. 11, #286 Matz, Landon, Swain County, 7.34. 12, #56 Redfern, Reginald, Asheville, 7.36. 13, #229 Henderson, Nate, Polk County, 7.40. 14, #339 Davis, Steven, W Henderson, 7.45. 15, #267 Nelson, Eric, R-S Central, 7.51. 16, #266 McNeil, Rayvon, R-S Central, 7.52. 17, #309 Mora, Adrian, T C Roberson, 7.60. 18, #45 Foster, Joshua, Asheville, 7.64. 19, #195 Wright, Kylo, N Henderson, 7.71. 20, #92 Berry, Brooks, Brevard, 7.72. 21, #347 Smith, George, W Henderson, 7.79. 22, #49 Lewis, Aiden, Asheville, 7.83. 23, #134 Moore, Evan, Enka, 7.90. 24, #342 Hogan, Stone, W Henderson, 7.96. 25, #320 Florencondia, Angelito, T C E C, 8.06. 26, #246 Webb, Austin, Rosman, 8.09.

Men 300 Meter Dash
1, #48 Harris, Levi, Asheville, 36.19. 2, #351 Smith, Ty, Avery County, 38.68. 3, #258 Beatty-Laney, DemyJay, R-S Central, 39.62. 4, #188 Jacquez, Ismael, N Henderson, 39.96. 5, #301 Floyd, John, T C Roberson, 40.04. 6, #55 Rattigan, Sam, Asheville, 40.39. 7, #197 Zaragoza, Jesse, N Henderson, 40.58. 8, #286 Matz, Landon, Swain County, 40.71. 9, #160 Capps, Colby, Mtn. Heritage, 41.02. 10, #257 Archer, Luke, R-S Central, 41.31. 11, #339 Davis, Steven, W Henderson, 41.35. 12, #349 Youmans, Zander, W Henderson, 41.49. 13, #267 Nelson, Eric, R-S Central, 41.86. 14, #101 Rundell, Bradley, Brevard, 42.27. 15, #235 Tipton, Lukas, Polk County, 43.50. 16, #342 Hogan, Stone, W Henderson, 44.85. 17, #232 Simoncic, Michael, Polk County, 45.07. 18, #246 Webb, Austin, Rosman, 48.91.

Men 500 Meter Run
1, #135 Moore, Tyler, Enka, 1:07.01. 2, #41 Burchett, Andrew, Asheville, 1:08.06. 3, #210 Jones, Vance, Patton, 1:08.94. 4, #298 Chhina, Omung, T C Roberson, 1:10.62. 5, #311 Rath, Joseph, T C Roberson, 1:12.88. 6, #230 Jergensen, Bryce, Polk County, 1:13.55. 7, #128 Bonham, Eli, Enka, 1:16.05. 8, #107 Studt, Dylan, Brevard, 1:17.94. 9, #344 London, Dane, W Henderson, 1:18.67. 10, #337 Burnette, John, W Henderson, 1:19.47. 11, #189 Juarez, Giancarlo, N Henderson, 1:20.41. 12, #109 Witherspoon, Knox, Brevard, 1:22.14. 13, #99 McKissock, Jack, Brevard, 1:25.55. 14, #196 Zaragoza, Cody, N Henderson, 1:34.45. 15, #300 Crisostomo, Isaias, T C Roberson, 1:41.32.

Men 1000 Meter Run
1, #46 Friel, Aaron, Asheville, 2:41.57. 2, #193 Robertson, Brayden, N Henderson, 2:45.74. 3, #152 Stamey, Nathan, Franklin, 2:48.10. 4, #312 Swaney, Evan, T C Roberson, 2:49.77. 5, #151 Stamey, Ethan, Franklin, 2:50.01. 6, #346 Schreiber, Quinn, W Henderson, 2:55.95. 7, #57 Sandridge, Frank, Asheville, 2:59.72. 8, #343 Krauss, Noah, W Henderson, 3:03.42. 9, #299 Cordero, David, T C Roberson, 3:05.22. 10, #287 McClung, Jaxon, Swain County, 3:10.56. 11, #264 Marsh, John, R-S Central, 3:15.14. 12, #348 Steenwyk, Clark, W Henderson, 3:21.00. 13, #96 Galloway, Trey, Brevard, 3:23.79. 14, #272 Wilson, Christian, R-S Central, 3:27.96.

Men 1600 Meter Run
1, #271 Upton, Christopher, R-S Central, 4:33.26. 2, #151 Stamey, Ethan, Franklin, 4:38.77. 3, #299 Cordero, David, T C Roberson, 4:39.46. 4, #136 Trantham, Blake, Enka, 4:41.36. 5, #152 Stamey, Nathan, Franklin, 4:42.61. 6, #111 Reeves, Dawson, Christ School, 4:43.78. 7, #110 Hansen, Rocky, Christ School, 4:44.09. 8, #158 Hover, Joseph, Freedom, 4:52.94. 9, #97 Green, Abdi, Brevard, 4:56.48. 10, #268 Robbins, Van, R-S Central, 4:58.80. 11, #192 Ortiz, Adrian, N Henderson, 5:05.31. 12, #157 Ferguson, Nathaniel, Freedom, 5:07.64. 13, #149 Garrison, Andrew, Franklin, 5:17.73. 14, #131 Harmon, Walker, Enka, 5:19.52. 15, #305 Kaiser, Josiah, T C Roberson, 5:21.14. 16, #202 Flanagan, Aidan, Owen, 5:22.71. 17, #211 Maksoud, Gabe, Patton, 5:23.30. 18, #307 Maynor, Jacob, T C Roberson, 5:26.98. 19, #105 Snowden, Eli, Brevard, 5:42.85. 20, #234 Staley, Kiyon, Polk County, 5:47.22.

Men 3200 Meter Run
1, #151 Stamey, Ethan, Franklin, 10:13.61. 2, #152 Stamey, Nathan, Franklin, 10:23.14. 3, #54 Poozer, William, Asheville, 10:39.47. 4, #129 Cumbow, Sawyer, Enka, 10:57.64. 5, #269 Salyers, Joseph, R-S Central, 11:02.32. 6, #193 Robertson, Brayden, N Henderson, 11:23.57. 7, #149 Garrison, Andrew, Franklin, 11:26.04. 8, #206 Nail, Trevor, Owen, 11:49.47. 9, #305 Kaiser, Josiah, T C Roberson, 11:54.31. 10, #205 Hyatt, Matthew, Owen, 11:59.11. 11, #344 London, Dane, W Henderson, 12:02.64. 12, #307 Maynor, Jacob, T C Roberson, 12:11.25. 13, #185 Closius, Joshua, N Henderson, 12:24.87.

Men 55 Meter Hurdles
1, #313 Weas, Zachary, T C Roberson, 7.95. 2, #208 Wells, Caleb, Owen, 8.84. 3, #256 Adams, Vierre, R-S Central, 9.79. 4, #203 Gregg, Austin, Owen, 9.93. 5, #101 Rundell, Bradley, Brevard, 9.96. 6, #340 Decker, Max, W Henderson, 10.92. 7, #334 Beach, Zachery, W Henderson, 11.50.

Men 4×200 Meter Relay
1, T.C. Roberson ‘A’ 1:36.70. 2, R-S Central ‘A’ 1:39.66. 3, Polk County ‘A’ 1:40.23. 4, West Henderson ‘A’ 1:43.77. 5, Asheville ‘A’ 1:44.32. –, North Henderson ‘A’ DQ.

Men 4×400 Meter Relay
1, T.C. Roberson ‘A’ 3:40.36. 2, Enka ‘A’ 4:00.36. 3, West Henderson ‘A’ 4:04.31. 4, Polk County ‘A’ 4:05.62.

Men 4×800 Meter Relay
1, Asheville ‘A’ 8:31.29. 2, North Henderson ‘A’ 9:06.00. 3, Brevard ‘A’ 9:12.35. 4, West Henderson ‘A’ 9:16.53. 5, Charles D. Owen ‘A’ 9:45.49.

Men High Jump
1, #161 Higgins, Levi, Mtn. Heritage, 6-02. 2, #309 Mora, Adrian, T C Roberson, 6-00. 3, #303 Hardaway, Virgil, T C Roberson, J6-00. 4, #119 Ward, Thomas, E Henderson, J5-06. 5, #338 Collany, Caleb, W Henderson, J5-06. 6, #190 MacGregor, Nathan, N Henderson, 5-00. –, #266 McNeil, Rayvon, R-S Central, NH. –, #258 Beatty-Laney, DemyJay, R-S Central, NH.
Men Pole Vault1, #177 Villemagne, Lucas, N Buncombe, 12-00. 2, #349 Youmans, Zander, W Henderson, 9-06. 3, #340 Decker, Max, W Henderson, 9-00. 4, #51 Miller, Landon, Asheville, J8-06. 5, #284 Gray, Matthew, Swain County, J8-06. –, #119 Ward, Thomas, E Henderson, NH. –, #160 Capps, Colby, Mtn. Heritage, NH. –, #335 Bright, Aiden, W Henderson, NH. –, #345 Poole, Garrett, W Henderson, NH. –, #58 Sayers, Jackson, Asheville, NH.

Men Long Jump
1, #263 Lynch, Rashod, R-S Central, 22-05. 2, #303 Hardaway, Virgil, T C Roberson, 19-04. 3, #351 Smith, Ty, Avery County, 18-10.50. 4, #338 Collany, Caleb, W Henderson, 18-03. 5, #93 Dale, Chase, Brevard, 17-09. 6, #258 Beatty-Laney, DemyJay, R-S Central, 17-08. 7, #208 Wells, Caleb, Owen, J17-06. 8, #148 Evans, Jarrett, Franklin, J17-06. 9, #160 Capps, Colby, Mtn. Heritage, 17-01. 10, #190 MacGregor, Nathan, N Henderson, 16-09. 11, #256 Adams, Vierre, R-S Central, 16-08. 12, #108 Wall-Long, Gabe, Brevard, 16-07.50. 13, #309 Mora, Adrian, T C Roberson, 16-06.50. 14, #297 Bravo, Nicholas, T C Roberson, 16-06. 15, #195 Wright, Kylo, N Henderson, 16-04. 16, #51 Miller, Landon, Asheville, 15-11.50. 17, #62 White, Alexander, Asheville, 14-06.50. 18, #335 Bright, Aiden, W Henderson, 14-06. 19, #98 Laforenza, Thomas, Brevard, 14-02.50. 20, #341 Gaglione, Rylan, W Henderson, 13-08.

Men Triple Jump
1, #263 Lynch, Rashod, R-S Central, 42-10.50. 2, #309 Mora, Adrian, T C Roberson, 39-07. 3, #338 Collany, Caleb, W Henderson, 37-08. 4, #351 Smith, Ty, Avery County, 37-03. 5, #208 Wells, Caleb, Owen, 36-10. 6, #284 Gray, Matthew, Swain County, 36-04. 7, #302 Goss, Robert, T C Roberson, 35-01. 8, #62 White, Alexander, Asheville, 34-01. 9, #104 Simon, Elijah, Brevard, 31-06. 10, #334 Beach, Zachery, W Henderson, 30-10. 11, #95 Emaus, Victor, Brevard, 26-01.

Men Shot Put
1, #259 Bradley, J.W., R-S Central, 43-06. 2, #132 Kilpatrick, Timothy, Enka, 43-02.50. 3, #186 Goodlet, Tyson, N Henderson, 41-06. 4, #148 Evans, Jarrett, Franklin, 40-01. 5, #227 Conner, Logan, Polk County, 39-08. 6, #306 Keen, Michael, T C Roberson, 38-05. 7, #261 Hooper, Jayden, R-S Central, 37-11. 8, #265 McCluney, Malik, R-S Central, 36-10. 9, #336 Bryson, Jake, W Henderson, 36-09. 10, #150 Sequoya, Philo, Franklin, 36-04. 10, #187 Hofgesang, Troy, N Henderson, 36-04. 12, #153 Tatt, Micah, Franklin, 35-04.50. 13, #159 Roan, Tyrese, Freedom, 32-06. 14, #288 Payne, Ben, Swain County, 30-08.50. 15, #235 Tipton, Lukas, Polk County, 30-01. 16, #134 Moore, Evan, Enka, 29-10. 17, #232 Simoncic, Michael, Polk County, 29-06. 18, #245 Fore, Caleb, Rosman, 28-01. 19, #44 Durham, Will, Asheville, 27-00. 20, #246 Webb, Austin, Rosman, 25-11.50. 21, #96 Galloway, Trey, Brevard, 25-02.