Wolverine Co-Ed

Details

Date Time Season
March 11, 2022 4:00 pm 2022

Preview

100 Meter Dash
Finals
1, Jada Whitesides, R-S Central, 13.72. 2, Sofia Lacorte, T C Roberson, 13.92. 3, Diamond Croft, N Henderson, 14.02. 4, Nieves Jacquez, N Henderson, 14.45. 5, Leah Jones, N Henderson, 14.55. 6, Nakeya Patterson, T C Roberson, 14.63. 7, DeAsia Green, Polk County, 14.72. 8, Jasmine Nelson, T C Roberson, 14.97. 9, Cloey Jenkins, R-S Central, 15.06. 10, Zoey Holcombe, T C Roberson, x15.20. 11, Faith Lattimore, Chase, 15.54. 12, Sammi Hascher, T C Roberson, x15.96. 13, Kinsleigh Reep, Chase, 16.05. 14, Avari McMinn, N Henderson, x16.15. 15, Tali Thompson, Polk County, 16.74. 16, Storilane Whiteside, Polk County, 17.03.
200 Meter Dash
1, Bailee Davidson, N Henderson, 29.66. 2, Paulina Jacquez, N Henderson, 30.29. 3, Jada Whitesides, R-S Central, 30.46. 4, Sofia Lacorte, T C Roberson, 30.62. 5, Sarah Sandridge, T C Roberson, 31.31. 6, Mckenna Hill, Polk County, 31.41. 7, Nakeya Patterson, T C Roberson, 31.83. 8, Emily Zaragoza, N Henderson, 32.28. 9, Cloey Jenkins, R-S Central, 32.68. 10, Kinsleigh Reep, Chase, 32.76. 11, Kiera Littlejohn, Polk County, 32.86. 12, Eva Steep, Polk County, 33.69. 13, Faith Lattimore, Chase, 34.29. 14, McKenna Morris, Polk County, x34.33. 15, Makayla Clement, T C Roberson, x34.40. 16, Halle Hernandez, Chase, 36.88. 17, Moriah Green, T C Roberson, x37.82.
400 Meter Dash
1, Sophia Overholt, Polk County, 1:03.78. 2, Kinsley Huskey, Polk County, 1:07.76. 3, Makayla Clement, T C Roberson, 1:10.96. 4, Victoria Felder, N Henderson, 1:16.32. 5, Kaylee Orr, T C Roberson, 1:19.33. 6, Valerie Santiago, Chase, 1:26.50. 7, Isabel Crisostomo, T C Roberson, 1:28.92. 8, Kyndal Delvin, T C Roberson, x1:29.00. 9, Haley Parham, Chase, 1:35.79.
800 Meter Run
1, Olivia Overholt, Polk County, 2:28.15. 2, Brooke Hope, R-S Central, 2:31.68. 3, Lindsey Jenkins, Polk County, 2:33.52. 4, Tori Thompson, Polk County, 2:37.66. 5, Lindsey Subramaniam, T C Roberson, 2:48.32. 6, Taylor Wright, R-S Central, 2:50.71. 7, Helena Ferebauer, T C Roberson, 2:53.77. 8, Trinity Robertson, R-S Central, 2:55.21. 9, Bella Strupp, T C Roberson, 2:56.14. 10, Olivia Derisma, Chase, 3:14.10.
1600 Meter Run
1, Chloe Julius, T C Roberson, 6:14.68. 2, Emma Beam, T C Roberson, 6:20.29. 3, Lily Swing, T C Roberson, 6:23.35. 4, Chloe Braiser, T C Roberson, x6:26.33. 5, Halle Lowery, Chase, 6:52.12. 6, Brenda Solano, N Henderson, 6:52.22. 7, Sofia Pross, N Henderson, 6:56.72.
100 Meter Hurdles
1, Madison White, N Henderson, 18.90. 2, Paulina Jacquez, N Henderson, 19.79. 3, Amya Cunningham, Polk County, 19.95. 4, Lauren Dotson, Polk County, 21.12. 5, Gabrielle Osborne, T C Roberson, 21.21. 6, Genevieve Curran, T C Roberson, 21.79. 7, Lilyana Mast, R-S Central, 21.97. 8, Jamyah Mosley, R-S Central, 22.34. 9, Emma Jaynes, T C Roberson, 24.65.
300 Meter Hurdles
1, Madison White, N Henderson, 51.47. 2, Amya Cunningham, Polk County, 55.72. 3, Lauren Dotson, Polk County, 1:01.00.
4×100 Meter Relay
1, North Henderson ‘A’ 54.61. 2, T.C. Roberson ‘A’ 55.02. 3, Polk County ‘A’ 56.70. 4, Polk County ‘B’ x1:05.99.
4×200 Meter Relay
1, Polk County ‘A’ 2:05.74. 2, T.C. Roberson ‘A’ 2:15.95.
4×400 Meter Relay
1, Polk County ‘A’ 4:29.67. 2, T.C. Roberson ‘A’ 4:56.61.
4×800 Meter Relay
1, Polk County ‘A’ 10:29.73. 2, T.C. Roberson ‘A’ 11:09.73.
High Jump
1, Mackenzie Searcy, R-S Central, 5-02. 2, Aziyah Rudisill, R-S Central, 4-08. 3, Helena Ferebauer, T C Roberson, 3-10.
Pole Vault
1, Adair Dupree, T C Roberson, 8-06. 2, Lauren Dotson, Polk County, 7-06. 3, Tori Thompson, Polk County, 7-00. 4, Kaylee Orr, T C Roberson, 6-06. 5, Genevieve Curran, T C Roberson, xJ6-00. 6, Jasmine Nelson, T C Roberson, J6-00. 7, Ella Kaiser, T C Roberson, x5-06. 8, Shuyan Chen, T C Roberson, x5-00.
Long Jump
1, Sophia Overholt, Polk County, 15-11. 2, Ja’Nyiah Jackson, R-S Central, 12-09. 3, Shuyan Chen, T C Roberson, 11-10. 4, Mckenna Hill, Polk County, 10-04. 5, Kaila Barrow, T C Roberson, 9-07. 6, Kinsleigh Reep, Chase, 9-05. 7, Valerie Santiago, Chase, 9-03. 7, Bonnie Jackson, Chase, 9-03. –, Ashton Cox, Chase, ND. –, Jamyah Mosley, R-S Central, ND.
Triple Jump
1, Mackenzie Searcy, R-S Central, 30-01.50. 2, Ja’Nyiah Jackson, R-S Central, 25-04. 3, Jamyah Mosley, R-S Central, 24-10.50. –, Olivia Derisma, Chase, ND. –, Avari McMinn, N Henderson, ND.
Shot Put (4 KG)
1, Avia Cunningham, Polk County, 28-09. 2, Lovisa Lunde, N Henderson, 28-04. 3, Kam Deshauteurs, T C Roberson, 28-03. 4, Jasmine Nelson, T C Roberson, J26-05. 5, Gabi Cook, R-S Central, J26-05. 6, Alexie Ledbetter, Chase, 25-08. 7, Alyssa Hendren, R-S Central, 24-10. 8, Maddi Flanders, T C Roberson, 22-10. 8, Makiya Stroud, Chase, 22-10. 10, Lindsey Dotson, Polk County, 22-06. 11, Lexi Beiler, Polk County, 22-00.50. 12, Abbie Cowart, Chase, 21-07. 13, Baylee Clayton, N Henderson, 20-00. 14, Bianca Pitts, Polk County, x19-02.50. 15, Haley Parham, Chase, x17-10. 16, Mickayla Hylton, T C Roberson, x17-04. 17, Katie Clontz, R-S Central, 16-10. 18, Jennifer Lobera-Arteaga, T C Roberson, x16-05. 19, Brady Jarvis, Chase, x15-02.
Discus Throw (1 KG)
1, Baylee Clayton, N Henderson, 67-06. 2, Avia Cunningham, Polk County, 67-04. 3, Kam Deshauteurs, T C Roberson, 62-00. 4, Lovisa Lunde, N Henderson, 61-08. 5, Maddi Flanders, T C Roberson, 58-11. 6, Alexie Ledbetter, Chase, 58-05. 7, Alejah Hope, T C Roberson, 56-05. 8, Lindsey Dotson, Polk County, 55-09. 9, Makiya Stroud, Chase, 53-07. 10, chloe blooms, Chase, 53-06. 11, Sophia Overholt, Polk County, 52-09. 12, Gabi Cook, R-S Central, 46-11. 13, Abbie Cowart, Chase, x45-01. 14, Lexi Beiler, Polk County, x44-01. 15, Alyssa Hendren, R-S Central, 43-05. 16, Haley Parham, Chase, x43-03. 17, Mickayla Hylton, T C Roberson, x39-06. 18, Jennifer Lobera-Arteaga, T C Roberson, x33-01.

Venue

Polk County High School