Wolverine Co-Ed

Details

Date Time Season
March 11, 2022 4:00 pm 2022

Preview

100 Meter Dash
1, Solomon Yu, T C Roberson, 11.47. 2, Ian Hicks, W Henderson, 11.70. 3, Tyler Logan, R-S Central, 11.92. 4, Jaiden Coston, R-S Central, 11.94. 5, Ty’Quan Whitesides, R-S Central, 11.95. 6, Tayman Howell, W Henderson, 11.97. 7, Noah Carson, R-S Central, x11.99. 8, Kyle Austin, T C Roberson, 12.01. 9, Keaundre Green, Polk County, 12.06. 10, Darin Johnson, Chase, 12.08. 11, Landon Sprouse, T C Roberson, 12.11. 12, Steven Chupp, Polk County, 12.14. 13, Shamar Darity, T C Roberson, x12.34. 14, Daylon Lemmons, Chase, 12.36. 15, Jaxson Willis, N Henderson, 12.46. 16, Landon Hunter, N Henderson, 12.48. 17, Keith Payne, N Henderson, 12.65. 18, Jordan Baxter, Chase, 12.78. 19, Deaken Nodine, Polk County, 12.89. 20, Cameron Jones, Chase, x12.93. 21, Deandre Michael, N Henderson, x12.97. 22, Caiden Little, Chase, x13.37. 23, Logan Nodine, Polk County, x13.58. 24, Caleb Sluder, T C Roberson, x14.22. 25, Luke Archer, R-S Central, x17.31.
200 Meter Dash
1, Ian Hicks, W Henderson, 24.19. 2, Taivon Derisma, Chase, 24.22. 3, Cole Pereria, Polk County, 24.27. 4, Darin Johnson, Chase, 24.53. 5, Jaiden Coston, R-S Central, 24.65. 6, Moritz Graeff, T C Roberson, 25.66. 7, Deaken Nodine, Polk County, 25.89. 8, Cohen Bohanon, T C Roberson, 26.04. 9, Marcus McKinney, R-S Central, 26.07. 10, Cameron Jones, Chase, 26.18. 11, Kylo Wright, N Henderson, 26.39. 12, Trevonne Barbee, R-S Central, 26.41. 13, Towayne Whitehead, T C Roberson, 26.66. 14, Jordan Baxter, Chase, x26.74. 15, Kade Mosley, Chase, x27.20. 16, Logan Nodine, Polk County, 27.71. 17, Valentin Vega, N Henderson, 27.99. 18, Andres Ramirez, N Henderson, 31.09. 19, Miguel Cotty, R-S Central, x38.12.
400 Meter Dash
1, Omung Chhina, T C Roberson, 51.16. 2, Bryce Jergenson, Polk County, 52.46. 3, Cole Pereria, Polk County, 54.48. 4, Zeke Riddle, N Henderson, 54.95. 5, Taivon Derisma, Chase, 55.88. 6, Moritz Graeff, T C Roberson, 56.69. 7, Braxton Edwards, Polk County, 56.75. 8, Luke Bailey, T C Roberson, 58.13. 9, Clyde Smith, T C Roberson, x58.77. 10, John Quay-Wright, Polk County, x58.94. 11, Michael Salas, N Henderson, 1:00.68. 12, Braydon McPeters, Chase, 1:01.08. 13, Austin Shipman, Polk County, x1:02.11. 14, Kaedon Edwards, N Henderson, 1:03.18. 15, Dawson Brooks, Chase, 1:03.62. 16, Ezekiel Davis, Chase, x1:07.08. 17, Vance Lochamy, N Henderson, x1:07.74.
800 Meter Run
1, Dawson Reeves, Christ School, 1:57.17. 2, Rocky Hansen, Christ School, 1:57.72. 3, Braden Blakely, T C Roberson, 2:00.58. 4, Van Robbins, R-S Central, 2:03.92. 5, Levi Steiner, T C Roberson, 2:04.00. 6, Clay Grant, T C Roberson, 2:05.95. 7, Luke Parrish, Christ School, 2:09.25. 8, Reagan Eldridge, T C Roberson, x2:20.33. 9, Nathaniel Martinez, Polk County, 2:21.96. 10, Sebastian Ortiz, N Henderson, 2:23.07. 11, Cade Bright, Polk County, 2:23.08. 12, Cooper Gray, T C Roberson, x2:25.01. 13, Noah Rollins, R-S Central, 2:34.71. 14, Andrew Lyda, N Henderson, 2:35.07. 15, Nathan MacGregor, N Henderson, 2:37.57. 16, Francis Puse, R-S Central, 2:42.49. 17, Lucas Santiago, Chase, 2:48.51. 18, Jamie Sanchez, Chase, 2:49.27. 19, Colin Hannah, Chase, 3:18.10. 20, Jesus Medina, Chase, x3:28.69.
1600 Meter Run
1, Mark Teague, Polk County, 4:55.54. 2, Kevin Cordero, T C Roberson, 4:57.34. 3, Tyler Gordon, T C Roberson, 5:02.15. 4, Hayes Weatherman, R-S Central, 5:05.45. 5, Reagan Holley, R-S Central, 5:09.90. 6, Paul Curran, T C Roberson, 5:10.22. 7, Eli Warren, T C Roberson, x5:10.34. 8, Oliver Blackwood, T C Roberson, x5:10.74. 9, Owen Freeman, N Henderson, 5:19.30. 10, Niran Lane, R-S Central, 5:32.89. 11, Christian Wilson, R-S Central, x5:39.40. 12, Riley Howard, R-S Central, x5:40.58. 13, Alejandro Arredondo, Chase, 5:41.96. 14, Cameron Leverette, Chase, 5:44.32. 15, Christian Montejo Hernandez, Polk County, 6:24.32. 16, Gavin Hughes, Chase, 6:40.25. 17, Kleber Hernandez-Fabian, Chase, x6:52.88. 18, Christopher Wilmoth, Polk County, 6:54.10. 19, Jose Moreno, Chase, x7:50.87.
3200 Meter Run
1, Nicholas Gibson, T C Roberson, 10:53.77. 2, Aiden Carroll, T C Roberson, 11:24.20. 3, Jalyn Thomas, Polk County, 11:25.15. 4, Josiah Kaiser, T C Roberson, 11:32.18. 5, Davis Young, Polk County, 12:37.90.
110 Meter Hurdles
1, Tayman Howell, W Henderson, 16.33. 2, Nathaniel Rhein, Polk County, 18.42. 3, Luke Bailey, T C Roberson, 20.42. 4, Landon Sprouse, T C Roberson, 21.09.
300 Meter Hurdles
1, Colyn Sprouse, T C Roberson, 42.72. 2, Nathaniel Rhein, Polk County, 45.03. 3, Tayman Howell, W Henderson, 45.17. 4, Lucas Hardin, Chase, 52.35. 5, Kade Mosley, Chase, 53.53. 6, Damarion Wilkerson, R-S Central, 54.96.
4×100 Meter Relay
1, T.C. Roberson ‘A’ 45.75. 2, Polk County ‘A’ 47.29. 3, North Henderson ‘B’ x48.69. 4, Polk County ‘B’ x50.14. 5, T.C. Roberson ‘B’ x51.96.
4×200 Meter Relay
1, T.C. Roberson ‘A’ 1:36.31. 2, Polk County ‘A’ 1:37.46. 3, Chase ‘A’ 1:42.14. 4, North Henderson ‘A’ 1:42.55. 5, R-S Central ‘A’ 1:44.94.
4×400 Meter Relay
1, T.C. Roberson ‘A’ 3:40.48. 2, Polk County ‘A’ 3:47.88. 3, T.C. Roberson ‘B’ x3:58.08.
4×800 Meter Relay
1, T.C. Roberson ‘A’ 8:53.62. 2, Polk County ‘A’ 9:14.36. 3, North Henderson ‘A’ 9:42.39. 4, T.C. Roberson ‘B’ x9:45.11. 5, Chase ‘A’ 10:40.12.
High Jump
1, Tyrese Miller, R-S Central, J5-10. 2, Ty’Quan Whitesides, R-S Central, J5-10. 3, Daniel Coronell, N Henderson, 5-06. 4, Tyler Logan, R-S Central, 5-04. 5, Daylon Lemmons, Chase, J5-02. 6, Nathan MacGregor, N Henderson, J5-02. 7, Noah Carson, R-S Central, x5-00. 8, Nathaniel Rhein, Polk County, J4-10. 9, Isaiah Spears, Polk County, J4-10. –, Aiden Buckner, N Henderson, NH. –, Kahlil Martin, R-S Central, NH.
Pole Vault
1, Andy Lovin, T C Roberson, 10-06. 2, Josiah Kaiser, T C Roberson, 10-00. 3, Champion Jansen, T C Roberson, 9-00. 4, Luke Bailey, T C Roberson, x8-00. –, Davis Young, Polk County, NH. –, Braxton Edwards, Polk County, NH.
Long Jump
1, Darin Johnson, Chase, 21-06. 2, Kyle Austin, T C Roberson, 20-09. 3, Jaylen Croft, N Henderson, 20-06. 4, Carter Whiteside, N Henderson, 19-10. 5, Junior Montgomery, R-S Central, 19-06. 6, Taivon Derisma, Chase, 19-00. 7, Kris Littlejohn, Polk County, J17-10. 8, Kellan Mills, T C Roberson, J17-10. 9, Colin Elliott, T C Roberson, 17-07. 10, Mackus Simpson, Polk County, 17-06. 11, William McGee, R-S Central, 16-11. 11, Braxton Crocker, R-S Central, 16-11. 13, Kaedon Edwards, N Henderson, 16-09. 14, Champion Jansen, T C Roberson, x16-07. 15, Daniel Coronell, N Henderson, x16-06. 16, Khanye Williams, T C Roberson, x14-11. 17, Kahlil Martin, R-S Central, x14-01. 18, Timothy Phillips-Bryant, Chase, 13-06. 19, Austin Mathis, Chase, x12-02. 20, Ezekiel Davis, Chase, x11-01.
Triple Jump
1, Jaylen Croft, N Henderson, 42-07. 2, Carter Whiteside, N Henderson, 40-11. 3, Steven Chupp, Polk County, 39-06. 4, William McGee, R-S Central, 35-10.50. 5, Noah Carson, R-S Central, 35-07.50. 6, Caiden Little, Chase, 35-03. 7, Keith Payne, N Henderson, 34-10.50. 8, Jake Stanley, T C Roberson, 32-04. 9, Noah Rollins, R-S Central, 31-08. 10, Braydon McPeters, Chase, 29-02. 11, Kahlil Martin, R-S Central, x28-06. –, Marqies McCombs, Chase, ND.
Shot Put (12 pound)
1, Regan McCranie, Chase, 36-06. 2, Jake Stanley, T C Roberson, 35-10. 3, Hayden Galloway, Chase, 34-10. 4, Reese Meadows, N Henderson, 34-09.50. 5, Kole Powell, Polk County, 34-02.50. 6, Khalil Chung, T C Roberson, 32-00. 7, Ezekiel Reyes, N Henderson, 31-07. 8, Reilly Yoder, Polk County, 31-06. 9, J-Quan Murray, R-S Central, 31-00. 10, Bryson Owen, Polk County, 30-07. 11, Cameron Scott, R-S Central, 30-06.50. 12, Adler Triplett, T C Roberson, 30-00. 13, Brett Becker, N Henderson, 29-07. 14, John Hendren, R-S Central, 27-04. 14, RJ Ruff, Polk County, x27-04. 16, Nicholas Dalton, N Henderson, x27-01.50. 17, Joshua Murphy, N Henderson, x26-10. 18, Noah Cudd, Chase, 26-07. 19, Braydon McPeters, Chase, x26-04.50. 20, Ethan Miller, T C Roberson, x25-04. 21, Caleb Ward, R-S Central, x24-04.50. 22, Jesus Rodriugez, T C Roberson, x21-07. 23, Derrick Griffin, Polk County, x20-04.50.
Discus Throw (1.6 KG)
1, Jake Stanley, T C Roberson, 113-03. 2, Brett Becker, N Henderson, 81-11. 3, Cameron Scott, R-S Central, 81-08. 4, Obed Najera, Polk County, 81-07. 5, Hayden Galloway, Chase, 80-08. 6, Ezekiel Reyes, N Henderson, 78-11. 7, Kristian Edwards, N Henderson, 76-02. 8, Kole Powell, Polk County, 73-03. 9, Aiden McMinn, N Henderson, x71-01. 10, J-Quan Murray, R-S Central, 71-00. 11, Regan McCranie, Chase, 69-08. 12, Felix Montiel, N Henderson, x67-03. 13, Adler Triplett, T C Roberson, 63-04. 14, Eli Simms, T C Roberson, 62-10. 15, Isaias Crisostomo, T C Roberson, x61-05. 16, Cameron Jones, Chase, 58-08. 17, Jaden Chupp, Polk County, 58-03. 18, Gavin Hughes, Chase, x57-11. 19, Noah Cudd, Chase, x56-08. 20, Caleb Ward, R-S Central, 56-07. 21, Jesus Rodriugez, T C Roberson, x54-09. 22, John Hendren, R-S Central, x51-04. 23, Nicholas Batiato, Polk County, x49-09.

Venue

Polk County High School